Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Aktivity studentů
Aktivity studentů

Studenti Matičního gymnázia nezahálejí ani ve svém volném čase. Vzniká tak spousta zajímavých akcí – reportáže a zprávy o nich jsou obsahem této rubriky. V levém menu najdete odkazy na kroužky a skupiny, které se scházejí pravidelně.Údy z půdy v Náchodě

Školní orchestr Údy z půdy již podruhé zavítal na celostátní festival studentské tvořivosti „Náchodská prima sezóna“, pořádáný 14. rokem. Večerní koncert se uskutečnil ve středu 4. 5. 2011 v klubu Vatikán. Pod skvělým vedením paní profesorky Markéty Šňupárkové podala skupina jeden ze svých „obávaných výkonů“

Celý článek...
 

Tajfun znovu na scéně

Recenze na divadelní hru Homunkulus

Premiéra dne 29. 04. 2011 v Divadle loutek Ostrava

Režie: Jan Můčka a Jiří Popiolek

Scénář: Jakub Novák a Václav Strýček

Osoby a obsazení: Ingrid – Anna Málková, Kryšpín – Václav Strýček, Profesor – Jakub Novák, Helga – Katka Fuxová, Homunkulus – Tom Kerekeš, Tygr Tom – Nadan Pojer, Tygr Simier – Tom Fiala.

 

Tento text si rozhodně neklade za cíl vážným a úplným způsobem posoudit zmíněné představení. Jde spíš o to, upozornit na divadelní soubor Tajfun, který pod taktovkou několika nadšenců i svých tradičních příznivců opět zvedl svá křídla z prachu a popela, aby po delší odmlce v činnosti zamířil na ostravská divadelní prkna. Ti, kdo dorazili v pátek 29. 4. 2011 v podvečer do Divadla loutek Ostrava, aby zhlédli divadelní kus Homunkulus v podání znovu se probudivšího divadelního souboru Tajfun, rozhodně nebyli zklamáni. Šlo totiž o obecenstvo očekávající legraci a ochotné k ní svým způsobem i přispět. Sešli se tak ve zvláštní symbióze herci i diváci vyznávající podobné hodnoty, takže při byť sebemenší snaze kus „musel“ najít mezi obecenstvem své příznivce.

Celý článek...
 

Divadelní soubor Tajfun

Divadelní soubor TajfunDivadelní soubor Tajfun vznikl na Matičním gymnáziu v roce 1992. Od té doby prošly jeho řadami spousty studentů, z nichž mnozí zůstali u herectví a divadla dodnes.

Na zkouškách se věnujeme samozřejmě připravovaným představením, učíme se ale i mluvení či pohybu na scéně a také rozvíjíme vlastní tvořivost. Vystoupení jsou tak z velké části autorská.

V současné době (po náboru z listopadu 2010) má Tajfun okolo dvaceti členů z různých tříd a s různými her

eckými zkušenostmi.

Jste srdečně zváni na každé naše vystoupení!

 

Studenti reprezentovali PDMMO v Bruselu

Ve dnech 21. 3. 2011 – 24. 3. 2011 reprezentovali studenti naší školy, Matěj Benda ze septimy A a Daniel Kunz ze 4. A, nejen Parlament dětí a mládeže města Ostravy, ale také Matiční gymnázium, v Bruselu, kde byli pozváni na sponzorovanou poznávací cestu. Během krátkého zájezdu měli možnost seznámit se s funkčností a efektivitou Evropského Parlamentu, a také s krásami hlavního města Evropy. S ostatními 7 členy Parlamentu dětí a mládeže města Ostravy pak byli prvními, kdo byl za tuto 4 roky fungující studentskou organizaci delegován za hranice České republiky.

 

Sdružení přátel diktátů

Na celkově šesté setkání s diktáty jsou všichni (nejen) studenti zváni na 29. 3. 2011 ve 14.05 hodin do učebny TA. Diktát bude mít aktuální obsahové zaměření a z mluvnických jevů pak bude koncentrován na velká písmena a interpunkci.

 

Florbalový titul obhájila třída Mgr. Zdeňka Maníka

I druhý ročník oficiální florbalové soutěže, která byla na Matičním gymnáziu loni založena, se stal vítězným pro třídu profesora Zdeňka Maníka. Loni ještě jako kvarta B a letos už o rok starší žáci kvinty B tak nadále zůstávají jediným vládcem školní florbalové ligy. Staronový mistr byl korunován v sobotu 26. února v prostorách tělocvičny SVČ na Ostrčilově ulici, kde se také odehrály všechny zápasy vyřazovací části.

Celý článek...
 

Výsledky závěrečné části školní florbalové ligy

Uvádíme výsledky závěrečné části školní florbalové ligy.

Celý článek...
 

Pozvánka na play-off školní florbalové ligy

V sobotu 26. února se v prostorách Střediska volného času na Ostrčilově ulici uskuteční play-off florbalové ligy MGO. Pro vyřazovací boje již musela liga opustit své domovské prostory v tělocvičnách gymnázia, a tak věříme, že díky prostornému diváckému zázemí i dostatečně velké hrací ploše bude tělocvična na Ostrčilově ul. vhodným hostitelem pro konání takovéto události. Závěrečný turnaj bude rozehrán ve 13 hodin za účasti organizátorů i zástupce unie Přátelé MGO, které děkujeme za finanční podporu a zajištění cen pro vítěze. Vzhledem k tomu, že lze očekávat vysokou a kvalitní úroveň všech zápasů, přizvali jsme profesionálního rozhodčího se zkušenostmi ze soutěžních zápasů ligových florbalových soutěží.

Celý článek...
 

Základní část školní florbalové ligy skončila

Dohrávka posledního kola ze dne 18. ledna mezi týmem kvinty B a výběrem 4. A uzavřela základní část druhého ročníku florbalové ligy Matičního gymnázia. Byť tento zápas vyhrála 4. A poměrem 6:5, velké změny v tabulce již nepřinesl. Kvinta B totiž měla již před tímto duelem jistotu prvního místa a naopak 4. A již byla bez šance na postup do play-off, do kterého postoupily první čtyři týmy, jelikož na čtvrtou pozici okupovanou septimou A ztrácela nedostižných 5 bodů.

Celý článek...
 

Průběžné výsledky floorbalové ligy

Uvádíme průběžné výsledky školní floorbalové ligy.

Celý článek...
 

Sdružení přátel diktátů

Páté a šesté setkání Sdružení přátel diktátů se uskuteční v termínech:

1. února 2011 ve 14.05 v učebně TA v 1. patře
22. února 2011 ve stejném čase a na stejném místě.

Všichni jsou srdečně zváni, v připravených diktátech budou na aktuálních textech procvičena mj. velká písmena a interpunkce.

I. Fuxová, organizátor

 

Průběžné výsledky floorbalové ligy

Uvádíme průběžné výsledky školní floorbalové ligy.

Celý článek...
 

Voiceband MGO míří do Prahy

Ani během poklidné předvánoční atmosféry Voiceband neusíná na vavřínech. Ba naopak, 30. listopadu jsme vystoupili ve Fiducii, kde jsme svým číslem doplnili program večera nazvaného „Milý Františku…“ Celá akce, v režii paní docentky Málkové z Ostravské univerzity, proběhla u příležitosti křtu hrubínovské monografie, které je Iva Málková autorkou.

Dále je na programu Večer bez kusu vkusu, který se od „klasických“ voicebandovských večerů liší především místem konání. Vycestujeme totiž do Prahy, abychom ukázali, co v nás je! Konkrétně vystoupíme v čítárně Unijazzu v pátek 10. 12. 2010 a celá ta sláva propukne v 19 hodin.

Celý článek...
  

 

Partneři MGO

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650