Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Úspěchy studentů
Úspěchy

Debatiáda - finálové kolo

Ve dnech 22.–23. ledna 2010 proběhlo v Praze finálové kolo celorepublikové argumentační a rétorické soutěže Debatiáda (www.debatovani.cz). Naši školu zastupoval tým složený z Jakuba Nováka a Filipa Hanuse (sexta). Ačkoli byli v této soutěži úplnými nováčky a nejsou členy debatního kroužku vedeného na naší škole, umístili se na výborném 3. místě. Oběma soutěžícím přejeme (nejen) pro účast v dalších ročnících hodně štěstí.

 

Oblastní kolo matematické olympiády

Dne 21. 1. 2010 se na Wichterlově gymnáziu v Ostravě-Porubě uskutečnilo oblastní kolo Matematické olympiády kategorie B. Účastnili se jej studenti z gymnázia Ostrava-Hrabůvka, Ostrava-Zábřeh, Biskupského gymnázia, Matičního gymnázia a z Wichterlova gymnázia. Studenti řešili 3 náročné úlohy, za každou mohli získat až 6 bodů.

Celý článek...
 

Debatiáda

Již třetím rokem se naši studenti pravidelně zúčastňují celorepublikové argumentační a rétorické soutěže Debatiáda (www.debatovani.cz). Po loňském úspěchu, kdy se debatnímu týmu ve složení Adam Hanus a Michael Rozsypal z oktávy podařilo zvítězit ve finálovém klání, a získat tak titul nejlepších debatérů republiky, jsme měli ambice i letos.

V krajském kole, které se uskutečnilo 18. 12 2009 ve Frýdku-Místku, reprezentovali naši školu v nižší kategorii (prima–kvarta) členové debatního kroužku, jenž na našem gymnáziu funguje pod vedením zkušeného debatéra Matěje Bendy ze sexty. Příjemným překvapením pro nás bylo 3. místo, které v tvrdé konkurenci starších soutěžících získaly Dung Phanová a Sára Wranová z primy.

Úspěšní jsme však byli zejména ve starší kategorii (vyšší gymnázium) – na 2. místě se umístila Anna Málková a Matěj Benda ze sexty a překrásné 1. místo získal debatní tým ve složení Filip Hanus a Jakub Novák rovněž ze sexty. Ti budou také reprezentovat naši školu a kraj ve finálovém kole, které se uskuteční 22.–23. 1. 2010 v Praze. Oběma soutežícím přejeme mnoho úspěchů.

 

Šachový turnaj

Dne 18. 12. 2009 se na naší škole uskutečnil Vánoční šachový turnaj Matičního gymnázia. V již čtvrtém ročníku této soutěže se spolu utkala družstva čtyř škol: SOŠ Kunčice, Gymnázia Ostrava-Hrabůvka, SPŠE Kratochvílova a naše družstvo. Naši šachisté turnaj vyhráli. Paralelně s tímto turnajem probíhal turnaj jednotlivců, kterého se zúčastnili pouze studenti naší školy. Turnaj jednotlivců vyhrál Ondřej Chlapek z Primy B. Ceny pro výherce věnovalo Sdružení přátel školy.

Celý článek...
 

Logická olympíáda

V pondělí 30. 11. 2009 se v Poslanecké sněmovně v Praze uskutečnilo celostátní finále Logické olympiády. Naši školu reprezentovali Martin Poloch a Ondřej Pospěch z kvinty.
Z celkového počtu 92 řešitelů z celé ČR se umístil Martin Poloch na krásném 16. místě.

Gratulujeme!

 

pIšQworky 2009 - Oblastní kolo

12. listopadu 2009 se v Ostravě uskutečnilo oblastní kolo soutěže pIšQworky 2009 v piškvorkách. Tým MGO ve složení M. Diviš, V. Fialová, M. Kaloč, M. Posker, L. Vojtěchovská obsadil pěkné třetí místo. Více na www.pisqworky.cz.

Gratulujeme!

 

Úspěch v krajském kole Logické olympiády

6. listopadu 2009 se v Ostravě uskutečnilo krajské kolo Logické olympiády. Z naší školy do krajského kola postopilo šest studentů vyššího gymnázia. Dva z nich, Martin Poloch a Ondřej Pospěch, zaznamenali velký úspěch v podobě 4. a 12. místa a postupují do finálového kola, které se uskuteční 30. listopadu 2009 v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.

Gratulujeme!

 

Ars poetica - Puškinův památník

Pod záštitou České asociace rusistů, Ministerstva kultury ČR, Česko-ruské společnosti, Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR, Ruského střediska vědy a kultury v Praze proběhla 15. května 2009 v Ruském středisku vědy a kultury v Praze celostátní přehlídka 43. ročníku festivalu ARS POETICA – PUŠKINŮV PAMÁTNÍK.

Celý článek...
 


Strana 39 z 39

 

 

Partneři MGO