Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Studijní pobyty
Studijní pobyty

Studijní pobyt v Paříži

Ve dnech 30. září až 4. října 2013 se měli žáci naší školy možnost zúčastnit v rámci plnění Školního vzdělávacího programu studijního pobytu ve Francii, organizovaného společně komisemi výtvarné výchovy, dějepisu a zeměpisu.

Hned první den jsme navštívili jedno z nejvýznamnějších bojišť první světové války, Verdun, se známým Zákopem bajonetů a velmi emotivně působícím vojenským hřbitovem a památníkem. Pak jsme se přesunuli do srdce kraje Champagne, Remeše, s největší francouzskou gotickou katedrálou.

V úterý následovala hlavní část celého programu, metropole Paříž. Dopoledne jsme si prohlédli Muzeum d´Orsay se slavnými díly impresionistů a odpoledne jsme po návštěvě Notre Dame zavítali do uliček Latinské čtvrti s proslulým svatostánkem vědění, Sorbonnou. Náš denní program skončil v Lucemburských zahradách.

Celý článek...
 

Pojeďte s námi do Yorku - města Vikingů s magickou atmosférou

Nejpozoruhodnější město severní Anglie – York – získalo v roce 2007 titul Evropské turistické město a Město britského kulturního dědictví.

Chcete-li zažít na vlastní kůži fascinující atmosféru největší gotické katedrály na sever od Alp (York Minster), přenést se zpátky do doby slavných Vikingů (interaktivní muzeum Jorvik Viking Centre) nebo zažít spoustu zábavy v největším muzeu železniční dopravy na světě (National Railway Museum), pojeďte s námi na osmidenní zájezd v termínu 15.–22. 6. 2014 (předběžná cena je 9 690 Kč pro studenty do 17 let (včetně) a 10 119 Kč pro studenty starší 17 let).

Celý článek...
 

Jižní Anglie 2013

Společné fotoVe dnech 17.–24. 6. 2013 se 50 našich studentů se 4 vyučujícími zúčastnilo studijně poznávacího zájezdu do Anglie. Během 6 dnů čistého pobytu studenti zhlédli mnohá zajímavá místa a dozvěděli se o životě, přírodě a historii této země.

Hned první den ráno jsme prozkoumali překrásné historické město Canterbury s katedrálou. Studenti se dozvěděli o příběhu T. Becketa a v muzeu Canterbury Tales se seznámili s příběhy poutníků podle G. Chaucera. Angličtí studenti nás provezli městem na lodičce a popovídali nám o zajímavostech a historii míst kolem řeky Stour. Večer byli studenti rozděleni do anglických rodin, kde po pět večerů mohli prověřovat svou angličtinu a také nahlédli do soukromého života Angličanů.

Celý článek...
 

Informace o studijním pobytu ve Velké Británii

Odjezd 17. 6. – sraz 7.30, parkoviště na ul. 28. října (naproti Domu kultury města Ostravy), odjezd 8.00

Příjezd 24. 6. – mezi 17. a 19. hodinou

Program pobytu ke stažení: programAnglie.pdf

 

Studijně vzdělávací pobyt ve Skotsku

Ve dnech 23. 5.–1. 6. se 50 studentů Matičního gymnázia za doprovodu pěti pedagogů zúčastnilo studijně vzdělávacího pobytu ve Skotsku.

Aby byl pobyt ve Skotsku a čas na seznámení se s touto krásnou zemí, její historií a kulturou co nejdelší, neztráceli jsme čas průjezdem Anglií a zvolili jsme cestu trajektem IJmuiden–Newcastle. Více než šestnáctihodinová plavba s ubytováním ve čtyřlůžkových kajutách byla příjemná a moře klidné. Před naloděním jsme ještě zvládli prohlídku historického centra holandského Naardenu a především návštěvu tamějšího Muzea Jana Amose Komenského.

Celý článek...
 


Strana 5 z 5

 

 

Partneři MGO