Desetileté výročí humanitárního projektu Matičního gymnázia v Ostravě je milníkem, kterým chceme vzpomenout na počátky naší pomoci dětem na filipínském ostrově Guimaras. Zhodnotíme dosavadní úspěchy, promítneme fotografie a představena bude také studentská firma GUIMA, která vznikla na podporu projektu Helping Hand for Guimaras. Pozornost zaměříme také na rozšíření spolupráce s univerzitami – Mendelovou a Ostravskou. Dozvíte se informace o programu OU Aid. Studenti, kteří se mezinárodních stáží na ostrově Guimaras již zúčastnili, chtějí své zážitky a cenné zkušenosti předat zájemcům o projekt či vycestování. Jedná se o např. obory medicíny, tropického lesnictví, komunitního turismu, sociální a pedagogické práce.