Stres je součástí našich životů, nelze se mu zkrátka vyhnout, a proto je nutné stavu, kdy jsme „ve stresu“ porozumět. Kdy je stres prospěšný, a kdy škodlivý? Jak si poradit v situacích, které nás stresují? A kdy jste vlastně „ve stresu“ vy?
A ty?
Nejen na tyto otázky nám v rámci Týdne humanitních věd, ve spolupráci s American Center Ostrava, přišel odpovědět lektor, mentor a kouč osobního rozvoje s mnohaletou praxí Carl Davies, který ve svém rodném jazyce anglickém nabídl studentům praktické tipy, jak si poradit s nadměrným stresem a jak svou odolnost vůči němu zvýšit. Zpětná vazba od studentů dává tušit, že to nebyl workshop na toto téma poslední …
„Oceňuji nové informace poutavou formou přednášejícího znalého v oboru.“
„Líbila se mi otevřenost a upřímnost pana Daviese. Byl moc milý a hezky se to poslouchalo:)“
„Oceňuji připravenost p. přednášejícího, interaktivní pojetí workshopu a humor. Pán byl připravený, příjemný, otevřený. Moc dobrý workshop“.
„Oceňuji přístup lektora (a zvláště trpělivost). Bylo hezké, že byl prostor na otázky už během přednášky (já osobně občas zapomínám, na co se chci zeptat, když po mně někdo chrlí jednu informaci za druhou). Hodil se i papír s různými informacemi, jako připomínka na to, jak si se stresem poradit. Přijde mi, že se psychické zdraví neřeší tolik, kolik je nutné.“
Mgr. Mintonová Blanka