Ve dnech 14.3 a 17. 3. 2023 se zúčastnili žáci třídy kvarty A a kvarty B  fyzikálního měření na Katedře fyziky Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity, kde si formou počítačem podporovaného experimentu ověřili řadu teoretických znalostí z fyziky z oblasti vedení elektrického proudu v kovech a polovodičích.
V rámci podpory inovativních metod a forem výuky přírodovědných předmětů na SŠ si žáci pomocí počítače a systému ISES postupně proměřili a vyhodnotili V-A charakteristiky různých typů rezistorů, žárovek, křemíkové a Zennerovy diody, a to v propustném i závěrném stavu, a LED diod různých barev. (viz foto)
Děkujeme panu Doc. RNDr. Liboru Koníčkovi, Ph.D. za odborný výklad k této problematice během fyzikálního měření včetně jeho přípravy a realizace.
Text a foto: Věra Kerlínová