Nadpis článku byl jednou z mnoha informací, které si odnesli žáci a žákyně třetích a čtvrtých ročníků po absolvování semináře, který si pro ně připravila prof. Iva Málková.
Událost se konala v prostředí Pedagogické fakulty. Seminář byl koncipován jako příprava k maturitní zkoušce doplněná o celou škálu nových informací. V průběhu akce byla vyvrácena informace o tom, že ostravská literatura je spojována pouze s pracovní tematikou a malebným pohořím s názvem Moravskoslezské Beskydy. Účastníci se dozvěděli o celé řadě zesnulých, ale i současných spisovatelů, kteří prostředí Ostravy ve svých dílech reflektují. Kromě literatury byla pozornost přednášející zaměřena také na proces urbanizace a jeho ztvárnění v umělecké literatuře.
Každý z účastníků si z akce kromě nových informací odnesl také záložku, na které byl vyobrazen některých z autorů, o kterém na semináři byla řeč.
Mgr. Ondřej Tichý