4. ledna 2013 jsme měli tu čest uvítat na našem gymnáziu tři vzácné hosty. Na besedu se studenty dorazil pan Luděk Eliáš, dlouholetý vynikající herec ostravského divadla Petra Bezruče, který studentům přiblížil své zážitky z doby, kdy jako mladík zhruba v jejich věku prošel terezínským ghettem a Osvětimí.

Dále nás navštívil absolvent gymnázia EDUCAnet Ostrava pan Ondřej Grošaft, který nám spolu se svým učitelem, historikem Mgr. et Bc. Markem Šimoňákem, představil svůj studentský film o Osvětimi.

Celá akce se konala coby součást projektu Naši nebo cizí, v jehož rámci se studenti po celý rok seznamují různými formami s tématem holocaustu.

Za vynikající spolupráci při přípravě setkání bychom rádi poděkovali slečně Mikki Pospěchové ze septimy B a za pořízení fotodokumentace z besedy slečně Karolíně Vasevičové z kvarty B.

Případní zájemci mohou zhlédnout film o Osvětimi a dozvědět se podrobnosti o zákulisí jeho vzniku na adrese:

Beseda Osvětim ve vzpomínkách Beseda Osvětim ve vzpomínkách Beseda Osvětim ve vzpomínkách