10. prosince loňského roku se uskutečnilo školní kolo olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnilo téměř padesát žáků různých ročníků našeho gymnázia. V první kategorii zvítězila Marie Sládková (kvarta A), druhé místo obsadil Martin Lichovník (kvarta B) a na třetím místě se umístila Sára Wranová (kvarta B). Čtvrté a páté místo obsadily Tereza Vargová (kvarta B) a Karolína Boháčová (kvarta B).

Ve druhé kategorii zvítězila Julie Fülepová (2. A), druhé místo patřilo Kateřině Červinkové (kvinta B) a třetí místo získala Kateřina Jurásková (1. A). Čtvrté až šesté místo obsadili se shodným počtem bodů Rostislav Langer, Michal Langer a Jakub Svojanovský, žáci třídy 4. A.

Všem výše uvedeným žákům blahopřejeme a vítězům přejeme hodně úspěchů v okresním kole této soutěže, které se bude konat v únoru.

Garantem olympiády byla ve školním roce 2012/2013 Mgr. Zdena Švrčková.