Stále roste počet těch, kteří se pro obrovský zájem na ples Matičního gymnázia, kdy je již několik týdnů předem vyprodáno, nemají šanci dostat. Proto přijměte nabídku si formou fotoreportáže slavnostní večer přiblížit.

Jsme velmi rádi, že vazby „ke svému gymnáziu“ jsou silnější než hlas zkouškového období, či jakákoliv jiná komerční nabídka v Ostravě či jiném městě České republiky. To, že se na slavnostní „šerpování“ s velkým zájmem přišli podívat rodiče a dokonce prarodiče, je jasný důkaz toho, jak společensky váženým mezníkem maturitní zkouška stále zůstává. Velmi potěšující byl i značný počet čestných hostů z řad Rady školy MGO, kdy byla potleskem přivítána paní Bc. Miroslava Slovenčíková a za občanské sdružení Přátelé MGO – unie rodičů, pedagogů, žáků a příznivců MGO paní Ing. Dana Diváková, paní MUDr. Kateřina Kovářová a paní MUDr. Věra Peterková a paní Bc. Petra Mikulová. Děkujeme za jejich účast a především aktivní podporu, bez které by tak finančně náročná společenská akce nemohla vůbec proběhnout.

Já osobně si nesmírně cením té skutečnosti, že  v zásadě celý ples, jeho program, si studenti Matičního gymnázia jsou schopni připravit a zajistit sami.

Celým večerem nás v roli konferenciérů provázeli studenti Oktávy A pan Tomáš Drozdek a pan Petr Přindiš.

Slavnostní předtančení, které neodmyslitelně k našemu plesů patří, bylo opět nádherné a paní Evy Pekárková, která dokáže k této aktivitě přivést i naše bývalé absolventy, zaslouží poděkování a obdiv. Pro kterou jinou školu přijdou bývalí absolventi, dnes již vysokoškoláci, zatančit slavnostní polonézu.

Tradičně ples v rovině kulturního programu otevírá Velký gymnaziální pěvecký sbor pod vedením Mgr. Zdeňky Švrčkové. Na jedné z fotografií pak můžete vidět všechny účastníky plesu, jak svým postojem vzdávají čest studentské hymně a tím vlastně celé specifické komunitě studentstva celého světa.

Společenským vrcholem bylo slavnostní předání šerp. Za občanské sdružení Přátelé MGO – unie rodičů, pedagogů, žáků a příznivců MGO „šerpovala“ paní MUDr. Věra Peterková. Vedení MGO (Ing. Hana Dobešová, RNDr. Petr Smyček Ph.D. a Mgr. Ladislav Vasevič) tak mělo možnost osobně každému maturantovi popřát mnoho úspěchů a štěstí v následujících týdnech.

Také v letošním roce studenti MGO volili "Osobnost maturitního ročníku". Z tajné a všemi mimořádně sledované volby vyšli jako vítězové: za dívky slečna Tereza Branna z Oktávy A a za pány byl zvolen Václav Strýček z Oktávy B. Cenou byly opět dorty Ollies, které věnovalo občanské sdružení Přátelé MGO.

Večer byl dále obohacen o pěvecká vystoupení studentů pod uměleckým vedením Mgr. Markéty Šňupárkové. Slavné sborové pasáže Noci v opeře skupiny Queen v podání studentů MGO přímo okouzlily a taneční „šňůra“ hudební skupiny Údy z půdy byla jedním z vrcholů večera.

Nesmírně krásná pak byla vystoupení našich tanečních mistrů. Gymnázium momentálně navštěvují taková taneční esa jako je student Tomáš Babinský z Oktávy B a studentka Lucie Gawelczyková z Oktávy A. Se svými tanečními partnery předvedli na špičkové evropské a světové úrovni tance, s kterými bodují na mnoha náročných soutěžích doma i v zahraničí.

Právě pestrost a bohatost programu, dobrá atmosféra, přátelská setkání, to vše činí z plesu Matičního gymnázia v Ostravě jednu z nejkrásnějších společenských událostí roku.

Těšíme se na setkání s přáteli MGO v roce 2014.