Plakát z pražské premiéryStudenti volitelného předmětu LATINA měli těsně před prázdninami výjimečnou příležitost zhlédnout vtipné zpracování nejstarších dějin antického Říma v podání studentů a asistentů katedry klasických jazyků Filozofické fakulty UK, a to v originálním jazyce antiky, v latině. Jednotlivé scény pentameronu byly česky uvedeny slovem i obrazem rovněž s notnou dávkou humoru. Diváci se tak poučili i pobavili. Nesmírně originální byl nejmladší herec, teprve osmiměsíční Vincentek, který byl Romulem v batolecím věku. Studentská divadelní skupina se po představení v klubu Atlantik přesunula do sborovny našeho gymnázia, kde je přijal pan ředitel Mgr. Ladislav Vasevič a latinářky Mgr. Pavlínková a Mgr. Cindlerová z Gymnázia Pavla Tigrida. Pražští studenti hráli našim latinářům už podruhé a po příjemném odpoledni se loučili se slovy, že se těší na třetí návštěvu Ostravy a Matičního gymnázia.

Fotografie z akce Fotografie z akce