Ve dnech 28.–30. ledna a 12. února proběhlo na našem gymnáziu školní kolo soutěže v anglické konverzaci, a to ve třech kategoriích. Soutěžící ukázali bohatou slovní zásobu, schopnost jejího využití v jazykově správném a zároveň zajímavém i vtipném mluvním projevu v jednom z deseti různých tematických okruhů. Ve třetí kategorii se navíc popasovali vždy dva studenti v dialogu, a to tak, aby svého společníka umluvili a přesvědčili.

A zde jsou výsledky:

1. kategorie – primy a sekundy

Finále školního kola se zúčastnilo 6 studentů. 1. místo obsadil Dean Haľko, SB, 2. místo Metoděj Černý, SA a 3. byl Michal Skipala, SA.

2. kategorie – tercie a kvarty

Ve finále vyhráli: 1. místo Hoang Dung Phanová, KVB, 2. místo Tereza Vargová, KVB, 3. místo Vanda Sluková, KVA.

3. kategorie – vyšší gymnázium (všechny třídy kromě maturantů)

Finále se zúčastnilo 16 studentů. 1. místo vyhrála Dagmar Šmejkalová, 2. A , 2. byla Michaela Tobolová, SXB, 3. místo získala Kristína Odstrčilíková, SEPB.

Všem finalistům děkujeme za pěkné výkony a vítězům přejeme úspěšnou reprezentaci naší školy v okresním kole této soutěže.