8. března 2013 měli žáci našeho gymnázia jedinečnou příležitost zúčastnit se literární besedy s Markétou Markovou, píšící pod jménem M. T. Majar. Markéta začala psát čistě pro radost, uveřejňovala své práce na webu fandovských povídek Bez-hranic.cz, postupně si našla cestu do ostravského nakladatelství Fantom Print a nakonec se stala autorkou netušeného bestselleru, románu Hot Boys, který porazil na serveru PalmKnihy.cz v přímém souboji o čtenářskou přízeň taková esa, jako jsou Jo Nesbø nebo Stieg Larsson.

Pro naše žáky byl zajímavý nejen její román z oblasti urban fantasy Znamení vlka, ale hlavně náhled do autorčiny kuchyně. Dozvěděli se, jak takový bestseller vzniká, jak může mladý, neznámý autor prorazit, jak se tvoří děj i postavy a co vlastně takovou dobrou knihu dělá. Doufáme, že tato beseda bude inspirací pro mnohé naše mladé svěřence, z nichž mnozí se už v jisté podobě literární dráze věnují.

Fotografie z besedy Fotografie z besedy

Fotografie z besedy