Na naší škole se uskuteční soutěž v psaní anglických písemných a literárních útvarů. Soutěží se ve dvou kategoriích. I. kategorie patří studentům tercií až kvint a 1. ročníku. Studenti těchto tříd mohou přispět popisnými pracemi v rozsahu 150 slov na téma: a) Describe your town or village, b) Describe your favourite person, c) Describe your holiday. II. Kategorie se týká studentů sext až septim a 2. až 3. ročníků. Studenti mohou buď přispět v kategorii esej: a) Always look on the bright side – the media describe our reality negatively, b) Let´s go green – what can we do to become more environmentally friendly, c) One day I will be an astronaut – guidelines how to choose our future profession, nebo mohou napsat povídky na téma: a) The Cave – horror story, b) The Unknown Constellation – scifi, c) Free topic v rozsahu 300–500 slov. Práce budou hodnoceny porotou vyučujících a rodilým mluvčím. Práce odevzdávejte Vašim profesorům angličtiny. Termín odevzdání je nejpozději do pátku 25. 5. Výherci obdrží věcné ceny věnované Sdružením Přátel Školy.