Ve čtvrtek 26. září 2013 se skupina studentů španělštiny pod vedením pana profesora Peka zúčastnila Týdne španělské kultury na ostravském Gymnáziu Olgy Havlové, kde si poslechli přednášku Ing. Radima Ptáčka, Ph. D. s názvem „Za kajmany a coro-coro do orinocké delty“.

Studenti se dozvěděli mnoho zajímavostí o každodenním životě ve Venezuele, o strastích cestovatelů v amazonských pralesech, plavení se mezi kajmany, nocováním a stolováním s domorodými obyvateli či o venezuelské mentalitě.

Zvlášť poutavé bylo povídání pana Ptáčka o výstupu na stolové hory, které jsou geologicky nejstarší oblastí na naší planetě. Na jejich vrcholech se vyskytuje řada endemických druhů rostlin a živočichů. Prezentace byla obohacena i o povídání o těchto endemitech, neboť pan Ptáček je vystudovaný biolog/geolog.

„Přednáška pana Ptáčka byla velmi zajímavá. Určitě nám dodal inspiraci pro naše budoucí cesty,“ komentovala akci Eliška Zegzulková ze septimy A.