V pátek 4. října se v ostravském kině Vesmír uskutečnil 39. ročník Mezinárodního filmového festivalu EKOFILM. Žáci kvint a 1. ročníku shlédli komponovaný program pro SŠ. K velmi zajímavým snímkům patřily dokumenty Nedej se – SMOG BEZ HRANIC či Solární kuchyně. Součástí programu byla také Science show Dr. Michaela Londesborougha a workshopy Střediska volného času Ostrava-Zábřeh, do nichž se někteří naši žáci aktivně zapojili. Největší ohlasy vyvolal pokus demonstrující výbušnost směsi vodíku a kyslíku. Dobrovolnici Vandě Slukové z kvinty A byla tato směs odpálena přímo v dlaních. Tým MGO pak s přehledem zvítězil pod vedením Adama Kosa ve worskhopu na téma Ekosystém rybník.

Ekofestival tedy seznámil studenty zábavnou formou se současnými environmentálními problémy.

Ekofilm Ekofilm

Fotografie převzaty z www.ekofestival.cz.