V letošním školním roce proběhl již 51. ročník Chemické olympiády kat. B, jež je určena žákům druhých a třetích ročníků a odpovídajících ročníků víceletého gymnázia. Jedná se o velmi těžkou kategorii, jejíž obsah široce překračuje rámec učiva na střední škole. Je to již kategorie pro „chemické fajnšmekry.“ Přesto se letošního ročníku Chemické olympiády kategorie B na naší škole zúčastnilo celkem 5 žáků, což je velmi pěkné číslo. Žáci se museli poprat s nástrahami studijní teoretické části, s praktickou částí a především testem, který je nedílnou součástí každého kola. Na olympiádě tak systematicky pracovali od října do dubna. Výsledky školního kola jsou zaznamenány v tabulce níže:

Tab. VÝSLEDKOVÁ LISTINA ŠKOLNÍHO KOLA CHEMICKÉ OLYMPIÁDY KATEGORIE B 2014 / 2015

pořadí

příjmení  a jméno

stud. roč. / třída

1.

Hal´ko Dennis

3. (SEP B)

2.

Kocián David

3.( SEP B )

3.

Lacinová Kateřina

3.(3.A)

4.

Lasoňová Lenka

3. (3.A )

5.

Musálková Magdaléna

3.(3.A )

Krajská komise pak na konci dubna vybrala 24 nejlepších postupujících žáků ze všech zúčastněných středních škol Moravskoslezského kraje. Mezi tuto „chemickou elitu“ byli vybráni také 3 žáci Matičního gymnázia, a to David Kocián, Dennis Hal´ko a Kateřina Lacinová sice skončili ve druhé polovině startovního pole, přesto to pro ně byla zajímavá a cenná zkušenost, přičemž samotným krásným úspěchem je již bezesporu vlastní postup do krajského kola. Všem zúčastněným žákům děkujeme za účast v Chemické olympiádě a reprezentaci naší školy.

Tomáš Adamus, Martina Drápalová