V letošním roce proběhl již 51. ročník Chemické olympiády kat. C, určené žákům prvních a druhých ročníků a odpovídajících ročníků víceletého gymnázia. Letošního ročníku Chemické olympiády kategorie C se na naší škole zúčastnilo celkem 15 žáků, což je velmi pěkné číslo, svědčící o značném chemickém zaujetí. Žáci se museli poprat s nástrahami studijní teoretické části, s praktickou částí a především testem, který je nedílnou součástí každého kola. Na olympiádě tak systematicky pracovali od října do dubna. A jak to nakonec dopadlo ve školním  kole ukazuje tabulka níže:

Tab. VÝSLEDKOVÁ LISTINA ŠKOLNÍHO KOLA CHEMICKÉ OLYMPIÁDY KATEGORIE C 2014 / 2015

pořadí

15.

Kolářová Daniela

1.(1.A)

Krajská komise pak na konci března vybrala 49 nejlepších postupujících žáků ze všech středních škol Moravskoslezského kraje. Mezi tuto „chemickou elitu“ byly vybrány také 3 žačky Matičního gymnázia. Lucie Sysalová, Simona Andrysíková a Daniela Hlavatá sice žádného mimořádného úspěchu nedosáhly, přesto to pro ně byla zajímavá a cenná zkušenost, přičemž samotným úspěchem je bezesporu již samotný postup do krajského kola. Všem zúčastněným žačkám děkujeme za účast v Chemické olympiádě a reprezentaci naší školy.

Tomáš Adamus, Petr Rašovský