Světový den poezie, který připadá na 21. března, jsme samozřejmě oslavili poezií. Na pouhou recitaci však zapomeňte! Přijali jsme pozvání gymnázia PORG do prvního ročníku soutěže ve Slam Poetry.
Tento žánr stojí na pomezí poezie a divadla a nejlépe jej vystihují tato slova: 20 minut na sepsání vlastního textu, 1 minuta na samotný projev, žádné rekvizity.
Této nelehké úlohy se skvěle zhostil náš student kvinty A, prověřený to angličtinář, Tasos Engonidis, který si jako jediný ze soutěžících užil při svém vystoupení i mikrofon. Soutěž proběhla ve dvou kolech; v prvním studenti dostali téma “experiment” a ve druhém kole se čtyři postoupivší finalisté museli vypořádat s tématem “imagination”. Porota hodnotila jejich autorskou poezii nejen po obsahové a jazykové stránce, ale také samotný projev, řeč těla, gestikulaci atd. Taso si v obou kolech poradil moc dobře a skončil na 3. místě!