Dlouholetou tradicí na naší škole je účast žáků ve vědomostních soutěžích. Jednou z nich je i dějepisná olympiáda. Zadáním letošního, již 53. ročníku krajského kola,  byl „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí (Čechy, Morava, Slezsko). Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.“
Naše gymnázium v soutěži vzorně reprezentoval žák teprve sekundy, Štěpán Pumpr. Do krajského kola se z našich účastníků probojoval jako jediný, postupně přes školní a okresní kolo. Ani v krajském se v konkurenci starších soutěžících neztratil, když obsadil krásné 7. místo z 23 účastníků. Přitom jej od místa pátého dělila půlka bodu (při celkovém zisku 69 bodů), od třetího pak bod.
Štěpánovi se tedy v krajském kole postupové příčky obsadit nepodařilo, nicméně už jen samotná účast v tak nízkém věku v krajském kole soutěže byla výbornou zkušeností a velkým úspěchem. Blahopřejeme a již nyní se těšíme na jeho další působení v dějepisných soutěžích.
Mgr. Rostislav Gromnica, Ph.D.