Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Aktivity studentů
Aktivity studentů

Studenti Matičního gymnázia nezahálejí ani ve svém volném čase. Vzniká tak spousta zajímavých akcí – reportáže a zprávy o nich jsou obsahem této rubriky. V levém menu najdete odkazy na kroužky a skupiny, které se scházejí pravidelně.Sněhuláci pro Afriku

Sníh letos nenapadl, ale nás napadlo - postavíme sněhuláky ze sebe! A byla to legrace!

 

Muzikál Evita

Vstupenky jsou k dispozici u paní Mgr. Jany Trčkové.

 

Jak jsme spali ve škole

Filipínské noci jsem se zúčastnila moc ráda, protože jsem tušila, že si to všichni užijeme. Tím všichni myslím celou naši třídu. 10. prosince jsme se večer sešli v naší třídě Primě B vybaveni spacákem, karimatkou a dobrou náladou. Byli jsme plní očekávání. V učebně už na nás čekaly paní učitelky a řekly nám, ať si odložíme věci a jdeme si poslechnout prezentaci o Filipínách.

Celý článek...
 

První úspěšné vypalování

Ve škole je stále něco nového…tentokrát došlo ke zpestření výuky výtvarné výchovy. Zásluhou Mgr. Lucie Fismolové získal výtvarný ateliér keramickou pec a také grafický lis. V souvislosti s tímto rozšířením vybavení školy vznikl na škole od začátku září keramický kroužek, který si u žáků s výtvarným nadáním okamžitě získal oblibu.

Celý článek...
 

"Po čertu dobrá atmosféra"

 

Columbus Day

V pondělí 12.10. se ve foyer naší školy konala výstava projektů studentů sekundy B, tercie A, kvinty A a septimy B na téma „Columbus Day“. Tato výstava byla první z cyklu „Seznamte se s reáliemi anglicky mluvících zemí“. Všichni studenti naší školy tak měli možnost dozvědět se zajímavé informace nejen o Kryštofu Columbovi, ale především o původních obyvatelích severní Ameriky, kolonizaci a jejím dopadu na vývoj Ameriky. Děkujeme všem studentům, kteří se na výstavě podíleli.

 

Sbírka do Potravinové banky Ostrava

Velké poděkování patří všem dárcům Matičního gymnázia, kteří v týdnu od 12. do 16. října 2015 darovali trvanlivé potraviny této humanitární organizaci.  Potravinové banky se po celém světě snaží čelit nárůstu chudoby a současně bojují proti plýtvání potravinami. Jídlo bude přidělováno po celý rok četným ostravským charitativním sdružením, střediskům vzájemné pomoci nebo útulkům.

Na naší škole se shromáždilo jídlo za téměř 6 tisíc korun!

Další informace, případně fotografie, naleznete na www.potravinovabanka.cz/pb-ostrava/

 

Rozvoj čínštiny na Matičním gymnáziu

 

Další úspěch MGO v měřítku globalizovaného světa

Zdroj obrázku: wikimedia commons

S postupující integrací čínské kultury do stylu života západní společnosti a především v souvislosti s doslova raketovou dynamikou růstu čínské ekonomiky se čínský jazyk dostává do hledáčku pozornosti středoškolských a vysokoškolských studentů na celém světě. Matiční gymnázium patří k několika málo středoevropským středním školám, které tento trend nejen zaregistrovaly, ale především aktivně a koncepčně včlenily do své odborné nabídky. Ve spolupráci s Konfuciovou akademií již po řadu let nabízíme našim studentům jazykové kroužky čínštiny. Konfuciova akademie  je součástí Univerzity Palackého v Olomouci, a tím se našim studentům pootevírají dveře nejen k nesmírně zajímavým a perspektivním studijním oborům této vysoké školy, ale především  je zde otevřena cesta k možnostem, které dnes nabízí pro mladé, vzdělané odborníky z celého světa samotná Čína.  Pod vedením zkušené lektorky se naši studenti již čtvrtým rokem nejen učí psát čínské znaky a vyslovovat složité čínské fráze, ale seznamují se i s taji čínské kultury.

Celý článek...
 

Fotografická soutěž na téma: „ Žijeme sportem.“

I v letošním školním roce jsme pořádali fotografickou soutěž, které se mohli zúčastnit všichni žáci naší školy. Nejlepší práce byly vystaveny na vernisáži fotografií v galerii „Kratochvíle“ SPŠei.  První kategorie byla určena žákům nižšího gymnázia a ve druhé soutěžili studenti vyšších ročníků.

Celý článek...
 

VZÁCNÁ NÁVŠTĚVA NA MGO!

Osobně jsem velmi ráda, že vám mohu popsat průběh celé návštěvy. Ale musíme jít pěkně popořadě!

Nejprve vám musím představit našeho velmi vzácného hosta. Justine Lyris Bacay je mladá dívka z Filipín, která již pár měsíců vyučuje angličtinu na MVŠO v Olomouci. Zde jsme měli také možnost Justine poznat a nabídnout jí exkurzi na našem gymnáziu.

Celý článek...
 

Dopisy z Guimarasu a nejsladší mango na světě

V úterý 26. května jsme měli tu čest přivítat na naší škole paní Pospěchovou, která nyní na krátkou dobu přiletěla z Filipín do Ostravy. Dověděli jsme se spoustu nových informací, které se týkaly vývoje našeho projektu.

Celý článek...
 

Bad Marienberg

Koncem dubna se dvě studentky z 2. A, Tereza Masopustová a Hana Vyvijalová, zúčastnily mezinárodního semináře v Německu, v malém městečku Bad Marienberg.

Celý projekt nesl název 70th anniversary of World War II, Between the Ukraine crisis and peace – Our European stars shines!

Děvčata se tak velmi zábavnou a moderní formou dozvěděla něco nového o druhé světové válce, nechyběla ani návštěva muzea historie v Bonnu.

Projektu se účastnilo 11 studentů z České republiky. Dále pak studenti z Polska, Nizozemska, Estonska, Maďarska, Řecka a samozřejmě z Německa.

 

Pozvánka na sobotní chvilku kultury s DS Tajfun

Může příběh o opuštěném ostrově a tajemné truhle ještě něčím překvapit? Je láska skutečně tak mocná, že dokáže vyřešit i naprosto bezvýchodné situace? A dá se vůbec rozeznat vážně podaná myšlenka od sarkasmu a ironie? Nejen na tyto otázky se snaží najít odpověď Divadelní soubor Tajfun v nové autorské hře Petrův ostrov, která bude mít premiéru 30. 5. 2015 v 19:00 v Komorní scéně Aréna. Diváci se mohou těšit na činohru s prvky absurdního divadla, atmosférické vsuvky, muzikálové písničky a (především) na parodii divadla v celé jeho šíři.

Jakub Novák, absolvent MGO

Plakát je ke stažení zde: http://leteckaposta.cz/973889206


  

 

Partneři MGO

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650