Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte na oficiálních stránkách Matičního gymnázia v Ostravě

Naši frankofonní zpěváci respektive zpěvačky už tradičně mezi nejlepšími

Klasické francouzské šansony Charlese Aznavoura nebo Édith Piaf, ale i novinky francouzské populární hudby se ozývaly v hudebním klubu Parník v pátek 6. dubna.

Celý článek...
 

Ohlédnutí za Týdnem humanitních věd – ročník 2018

V týdnu od 5. do 9. 3. 2018 se na naší škole uskutečnil tradiční festival přednášek, seminářů a pracovních setkání v oblasti humanitních věd.

Celý článek...
 

Pěvecký sbor MGO sklidil v Otrokovicích zasloužený úspěch

Ve středu 4. dubna se konal 49. ročník Festivalu gymnaziálních souborů v Otrokovicích, kterého se pravidelně zúčastňují studentská tělesa z různých koutů Moravy a kterého se zúčastnil také náš pěvecký sbor.

Celý článek...
 

Studijní pobyt v Anglii

V úterý v 17:00 se v rámci konzultačního odpoledne pro rodiče uskuteční  informativní schůzka pro rodiče studentů, kteří se zúčastní studijního pobytu v Anglie. Sejdeme se ve třídě sekunda A v prvním patře.

 

Dějepisná soutěž gymnázií - postup do republikového finále!

Dne 5. dubna proběhlo na gymnáziu v Bohumíně krajské kolo česko-slovenské dějepisné soutěže studentů gymnázií tentokrát věnované  období 1968 - 1977.

Celý článek...
 

„Merci et à bientôt!“ „Děkujeme a brzy na shledanou!“

„Merci et à bientôt“ se ozývalo na Hlavním nádraží 26. března, kdy odjížděla skupina francouzských studentů a profesorů z Collège Saint-Pierre v Bourg-en-Bresse.

Celý článek...
 

Třídní schůzky - konzultační odpoledne

Dne 10. 4. 2018 se od 16.30 do 18.00 hodin koná informační odpoledne pro rodiče - projednání prospěchu a chování žáků  s jednotlivými vyučujícími v kabinetech.

 
Více článků...

 

 

Partneři MGO

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650