Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte na oficiálních stránkách Matičního gymnázia v Ostravě

Pozvánka k přijímacím zkouškám

Vážení uchazeči, vážení rodiče,

pro případ ztráty pozvánky uveřejňujeme znění pozvánky k příjímacím zkouškám, ve kterém najdete všechny důležité informace. Pro druhý termín (středa 23. 4.) se mění pouze datum, ostatní informace zůstávají v platnosti.

Pozvánka – čtyřleté studium

Pozvánka – osmileté studium

 

Volitelné předměty pro žáky MGO – nová dimenze kvality a šíře nabídky

Studenti na seminářiVážení přátelé MGO,

právě byl ukončen výběr a registrace volitelných předmětů pro školní rok 2014/2015. Z celkové nabídky sedmdesáti volitelných předmětů (viz studium, volitelné předměty), které nabízejí mimořádně široké spektrum možností ve všech tradičních, ale i moderních a dobou žádaných oblastech vzdělávání, bylo nakonec pro budoucí školní rok vybráno našimi žáky 35 volitelných předmětů.

Pokud stále přemýšlíte o tom, která střední škola nabízí nejpropracovanější systém odborně vysoce sofistikovaného konceptu všeobecného vzdělání, může být naše pojetí a strategie volitelných předmětů pro vás zajímavým podnětem k zamyšlení.

Štěstí přeje připraveným, my vás pro život kvalitně připravíme.

Ladislav Vasevič

Celý článek...
 

2do Maratón de Lectura de Don Quijote

Socha Dona Quijota a Sancho Panzy v Madridu (Wikimedia)Este 25 de Abril se realizará el 2do Maratón de Lectura de Don Quijote en el vestíbulo de nuestra escuela, donde los alumnos leerán algunos capítulos de la versión original y los chicos podrán tener relacionarse directamente con la literatura española.

 

1. místo Jana Bukáčka v lezení na umělé stěně

Ve čtvrtek 10. dubna se uskutečnily ve sportovní hale Sareza přebory ostravských středních škol v lezení na umělé stěně. Student oktávy A, Jan Bukáček zvítězil v silné konkurenci a připsal tak na konto naší školy další sportovní úspěch.

Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

 

„Nezapomeňte ...” beseda s pamětníkem holocaustu

Dne 11. dubna jsme měli tu čest přivítat na gymnáziu pamětníka holocaustu, pana Luďka Eliáše. 30 vybraných studentů mělo příležitost vyslechnout si jedinečné svědectví o době, kterou už můžeme znát pouze z knih, učebnic nebo filmů. Pan Luděk Eliáš vyprávěl o letech strávených v koncentračních táborech Terezín a Osvětim. O každodennosti vězňů, životních náhodách, ale i o rasové nenávisti, která v 30. letech zasáhla  Evropu. Beseda byla doplněna o prezentaci výstavy Mnichov 1938, kterou uvedla Mgr. Lenka Hrušková ze Střední průmyslové školy ve Vítkovicích. Pro velký zájem jsme domluvili další termín setkání s panem Eliášem na letošní červen. Velice si vážíme jeho ochoty.

Foto z besedy Foto z besedy

Foto z besedy Foto z besedy

 

Šmeralka cup – medaile jsou rozdány

Medaile jsou rozdány, Šmeralka cup zná svého vítěze. Dne 10. 4. byly v tělocvičně MGO sehrány zápasy o medaile, kterými se ukončil letošní ročník. V zápase o bronz se proti sobě utkala zklamaná Sexta A s překvapením soutěže 1. A, o zlato bojovala Septima A s Kvintou A. Oba zápasy měly neuvěřitelný náboj a já děkuju všem, kteří se zúčastnili.

Sexta A přetlačila 1. A a bere bronz

Dle údajů základní části měl být zápas o bronz soubojem jisté obrany a kvalitních střelců na straně Sexty a kanonýra Hyrše na straně 1. A.

Celý článek...
 

Bravo! Pěvecký sbor MGO skvěle reprezentoval Ostravu na festivalu gymnázií – Otrokovice 2014

Ve dnech 8. a 9. dubna 2014 se smíšený pěvecký sbor MGO pod vedením Mgr. Zdeny Švrčkové zúčastnil 45. ročníku festivalu gymnaziálních souborů v Otrokovicích, který je prestižní kulturní akcí na Moravě. Čtyřicet tři žáků naší školy reprezentovalo naše gymnázium hned dvakrát – poprvé v rámci dopoledního festivalového vystoupení a dále na slavnostní večerní akademii, obě vystoupení byla nesmírně úspěšná.

Vystoupení proběhla ve velkém sále pro pět set posluchačů, jenž je součástí otrokovického kulturního domu Beseda. Zde jednotlivé soubory vyslechlo nejen mladé publikum - žáci gymnázií a středních škol, ale i čelní představitelé města Otrokovic a Zlína i širokého okolí, zástupci primátorů a školského odboru. Náš pěvecký sbor jako jediný reprezentoval město Ostravu a Moravskoslezský kraj jako takový.

Celý článek...
 

Kontakty

Matiční gymnázium, Ostrava, příspěvková organizace
Dr. Šmerala 25/2565
Ostrava
728 04

telefon: 596 116 239
e-mail: info@mgo.cz
mapa

Kontakty na jednotlivé pracovníky, konzultační hodiny

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650