Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte na oficiálních stránkách Matičního gymnázia v Ostravě

Interaktivní kronika MGO

Interaktivní kroniku MGO zobrazíte kliknutím na obrázek.

 

Oficiální program oslav 120. výročí založení MGO

Oficiální program a organizační zajištění oslav 120. výročí založení Matičního gymnázia Ostrava

28. září 2017

V 10.00 hod. slavnostní odhalení pamětní desky Tlapákovo nároží na ulici Dr. Šmerala 25, budova Matičního gymnázia, vedle oficiálních hostů kraje a města rádi přivítáme všechny přátele MGO. Krátký kulturní program a proslovy čestných hostů z řad politické reprezentace a pamětníků.

Program odhalení pamětní desky Nároží Rudolfa Tlapáka

Nároží ulic Dr. Šmerala a Matiční, budova Matičního gymnázia Ostrava, Dr. Šmerala 25, Ostrava

10.00 – Otevření programu studentskou hymnou Gaudeamus

10.05 – Proslov zástupce Matičního gymnázia k 120. výročí založení školy, cca 5 min.

10.10 – Proslov paní Konečné, vnučky ředitele MGO Rudolfa Tlapáka, cca 10 min.

10.20 – Vzpomínky v podání Antonína Práška (KVIA), cca 5 min.

10.25 – Projev zástupce zřizovatele – náměstka hejtmana MSK Mgr. Stanislava Folwarczného, cca 5 min.

10.30 – Proslov představitele města Ostravy primátora pana ing. Tomáše Macury, MBA, cca 5 min.

10.35 – 10.40 – Závěr programu (dvě latinské písně v podání školního pěveckého sboru)

10.45 – 11.05 – Krátké pohoštění pro hosty ve vestibulu Matičního gymnázia Ostrava

Účast bez předběžné registrace.

29. září 2017

Den otevřených dveří v budově Matičního gymnázia Ostrava, Dr. Šmerala 25, Ostrava. Školní budova bude všem hostům přístupna od 8.15 do 18.00 hod. Návštěvníky budou provázet zástupci současných žáků MGO, kteří také připravují drobný doprovodný program ve specializovaných odborných učebnách. Hosté se mohou fotografovat ve svých bývalých učebnách a zhlédnout všechny rekonstruované prostory školy.

Účast bez předběžné registrace.

30. září 2017

Z důvodu minimálního zájmu o setkání absolventů z kategorie 1 až 15 let po maturitě se celý program pro všechny hosty přesouvá do Multifunkční auly GONG.

Od 10.00 hod. bude zahájena fyzická registrace hostů slavnostního setkání ve vstupním vestibulu Multifunkční auly Gong – Každý registrovaný host, který také zaplatil registrační poplatek, obdrží evidenční náramek, který pro něj bude také vstupenkou k doprovodným expozicím Světa techniky (dle původních informací). Hosté s červeným registračním náramkem (15 a více let po maturitě, registrační poplatek 450,- Kč) dále obdrží pamětní leporelo Matiční gymnázium v obrazech 1907 – 2017. Absolventi do 15 let po maturitě (registrační poplatek 350,- Kč) si toto pamětní leporelo mohou zakoupit na místě (cena 100,- Kč).

Od 16.00 hod. mohou všichni účastníci setkání, kteří projdou registračními místy a obdrží evidenční náramek vstoupit do prostor Multifunkční auly GONG. Při vstupu obdrží orientační plánky všech podlaží a prostor, kde budou zaznačeny jednotlivé sektory – KONTAKT  POINT – pro  setkání jednotlivých ročníků maturantů.

V 18.00 hod. proběhne v Malém konferenčním sále slavnostní křest almanachu k 120. výročí založení MGO za přítomnosti významných osobností, které se přímo podílely na jeho vzniku. Součástí křtu bude krátký kulturní program. Následně bude zahájen prodej pamětního almanachu ve vstupním prostoru Multifunkční auly Gong. Cena almanachu, jeho přílohy a DVD nosiče je 250,- Kč.

V 19.00 hod. bude ve Velkém sále Multifunkční auly Gong zahájen oficiální kulturní program oslav. Hosté budou dle ročníků rozesazeni do řad, proto doporučujeme těm, kteří jdou na oslavy se svými partnery, kteří nejsou našimi absolventy, aby se tito registrovali pod stejným rokem maturity, tím bude zajištěno, že budou mít připravena místa ve stejné řadě.

20.30 hod. pro všechny hosty bude otevřen raut v předsálí Velkého sálu. V. I. P hosté jsou ke společnému přípitku zváni do Gastrogalerie.

Slavnostní menu zde

 

21.00  až 24.00 hod.  v malém sále začíná hudební a taneční program – vystoupení profesionálních umělců a bývalých studentských  kapel v průřezu desetiletí :  například Skrat, Tanja, R. Pařízek, Údy z půdy…

Po celou dobu setkání bude na jednotlivých podlažích zajištěn prodej nápojů a drobného občerstvení.

Po celou dobu setkání bude před hlavním vchodem otevřen party stan, kde bude zajištěn prodej nápojů a teplého občerstvení.

S přáním příjemně prožitého dne

Ředitelství MGO

 

Oznámení o volném dnu

Dle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb. vyhlašuje Matiční gymnázium, Ostrava, příspěvková organizace, svým ředitelem Mgr. Ladislavem Vasevičem ze závažných organizačních důvodů (organizační zajištění Dne otevřených dveří v rámci oslav 120. výročí založení MGO) v pátek 29. 9. 2017 volný den pro všechny žáky Matičního gymnázia, Ostrava.

Schváleno  KÚ dne 18. 9. 2017, záznam ID: 160505825.

Mgr. Ladislav Vasevič, ředitel MGO

 

Exkurze do Bruselu 4.–8. září 2017

Již první školní týden navštívilo 15 vybraných studentů Matičního gymnázia „hlavní město Evropy“Brusel.

Celý článek...
 

Atleti sklidili úspěch

Dne 13. 9. 2017 se na atletickém stadionu Dany a Emila Zátopkových SG Ostrava konal okresní přebor středních škol  Corny cupu v lehké atletice.

Celý článek...
 

Setkání s Michalem Vieweghem

 

Další ročník mezinárodního projektu Edison na MGO

Od 10. 9. do 17. 9. 2017 bude na MGO probíhat další ročník mezinárodního projektu Edison.

Celý článek...
 
Více článků...

 

 

Partneři MGO
Partneři MGO

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650