Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte na oficiálních stránkách Matičního gymnázia v Ostravě

Vítězství atletů MGO

V pátek 25.září se atletické družstvo chlapců a děvčat naší školy zúčastnilo přespolního běhu družstev středních škol v areálu Bělského lesa. V silné konkurenci byli  naši atleti  nejlepší a zvítězili  v kategorii chlapců i děvčat. Odměnou jim byly sladkosti a dva krásné poháry.

Školu reprezentovali :   Martin Vaněk, Michal Džubera, Lukáš Odehnal, Metoděj Černý, Vojtěch Urbačka a Lubomír Fridrich
Kateřina Lacinová, Martina Jančová, Nikol Baladová, Marie Joanidu, Anežka Černá a Daniela Ferugová

Celý článek...
 

Rozvoj čínštiny na Matičním gymnáziu

 

Další úspěch MGO v měřítku globalizovaného světa

Zdroj obrázku: wikimedia commons

S postupující integrací čínské kultury do stylu života západní společnosti a především v souvislosti s doslova raketovou dynamikou růstu čínské ekonomiky se čínský jazyk dostává do hledáčku pozornosti středoškolských a vysokoškolských studentů na celém světě. Matiční gymnázium patří k několika málo středoevropským středním školám, které tento trend nejen zaregistrovaly, ale především aktivně a koncepčně včlenily do své odborné nabídky. Ve spolupráci s Konfuciovou akademií již po řadu let nabízíme našim studentům jazykové kroužky čínštiny. Konfuciova akademie  je součástí Univerzity Palackého v Olomouci, a tím se našim studentům pootevírají dveře nejen k nesmírně zajímavým a perspektivním studijním oborům této vysoké školy, ale především  je zde otevřena cesta k možnostem, které dnes nabízí pro mladé, vzdělané odborníky z celého světa samotná Čína.  Pod vedením zkušené lektorky se naši studenti již čtvrtým rokem nejen učí psát čínské znaky a vyslovovat složité čínské fráze, ale seznamují se i s taji čínské kultury.

Celý článek...
 

Texty našich žákyň zařazeny do Sborníku slohových prací Olympiády v českém jazyce

Ve středu 23. září proběhl slavnostní křest Sborníku slohových prací 41. ročníku Olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnila naše žákyně Karolína Jurásková. Její text byl oceněn porotou, jež hodnotila práce žáků ve vyšších kolech této soutěže. Do uvedeného sborníku byl zařazen také text naší absolventky Elišky Kozákové, která v loňském školním roce obsadila 3. místo v krajském kole olympiády.

Oběma dívkám blahopřejeme a děkujeme jim za výbornou reprezentaci našeho gymnázia.

 

Easy English

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás informovali o vzniku nového kroužku EASY ENGLISH pro letošní studenty prim.  S radostí zde přivítáme žáky, kteří si chtějí zlepšit angličtinu, nabýt sebevědomí a vyrovnat se šikovnějším spolužákům.

Kroužek bude probíhat každé úterý od 14:00 v učebně Prima A.

 

MGO projekt Edison

V týdnu od 14. 9. do 18. 9. 2015 se na MGO opět propojí celý svět v rámci projektu Edison. Přijede k nám celkem 8 zahraničních stážistů z Albánie, Brazílie, Egypta, Gruzie, Hongkongu, Indie, Ukrajiny a Rumunska, kteří budou našim žákům přednášet v anglickém jazyce o historii, kultuře, zajímavých místech, vzdělávacích a politických systémech svých zemí.

Celý článek...
 

Ohlédnutí za Olympiádou MGO

 

Kvalifikační test z NJ pro vybrané zájemce o studijní pobyt v Berlíně 15. – 20. 11. 2015

Ve čtvrtek 10. 9. 2015 ve 14.10 proběhne kvalifikační test z německého jazyka pro vybrané zájemce o studijní pobyt v Berlíně. Žáci, splňující věková a prospěchová kritéria, o nichž byli předem informováni svými vyučujícími, se shromáždí ve 14.05 před kabinetem německého jazyka, odkud se pak pod dozorem vyučujících NJ odeberou do učeben. Předpokládaná doba trvání testu je 45 minut. Žáci, kteří mají v tuto dobu výuku, z ní budou omluveni.

Mgr. Svatava Kretková

 
Více článků...

 

 

Partneři MGO
Partneři MGO

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650