Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte na oficiálních stránkách Matičního gymnázia v Ostravě

ÚSPĚCH NAŠICH STUDENTŮ V OKRESNÍM KOLE ANGLICKÉ OLYMPIÁDY

Dne 2.února tři studenti soutěžili v okresním kole Olympiády v anglickém jazyce a reprezentovali naše gymnázium opravdu výborně.

Studentka Linda TŘEČKOVÁ ze septimy B ve velmi silné konkurenci soutěžících z 21 ostravských středních škol vybojovala krásné 3. MÍSTO!

Děkujeme také Josefu Müllerovi ze SA a Tereze Foltýnové z KVB, kteří podali pěkné výkony.

 

ŠKOLNÍ KOLO SOUTĚŽE V ANGLICKÉ KONVERZACI

V pondělí 25. ledna proběhlo na našem gymnáziu školní kolo již tradiční soutěže v anglické konverzaci, která má ve stejném formátu pokračování v okresním, krajském a národním kole, kam se v minulých letech probojovalo již několik našich studentů.

Celý článek...
 

Mezinárodní zkoušky na MGO

V rámci projektu MGO Pre-testing Centre si v minulých dnech vybraní žáci Mgr. Lucie Dančíkové, Mgr. Naděždy Novákové a Mgr. Ivany Staré vyzkoušeli písemnou část mezinárodní zkoušky Cambridge English: Preliminary (PET).  Někteří žáci díky našemu projektu získají svou vůbec první zkušenost s účastí v mezinárodním testování  a jsme rádi, že pak v dalším studiu aktivně směřují ke složení některé ze zkoušek Cambridge English, proto v projektu budeme i nadále pokračovat a budeme nabízet zájemcům možnost, aby si ověřili své znalosti a dovednosti v anglickém jazyce a získali zpětnou vazbu přímo od hodnotitelů mezinárodních zkoušek Cambridge English.

garant projektu: Mgr. Naděžda Nováková

 

Velký úspěch našich studentů v krajském kole chemické olympiády kategorie A

Velkého úspěchu dosáhli naši studenti v prosincovém klání krajského kola Chemické olympiády nejvyšší kategorie A - David Kocián z oktávy B obsadil vynikající 2. místo a Magdaléna Musálková ze 4.A krásné místo 8.

Celý článek...
 

Vynikající úspěch oktavánky Kateřiny Červinkové v 1. kole České lingvistické olympiády 2015/2016

Naše žákyně oktávy Kateřina Červinková získala v celorepublikové soutěži s názvem Česká lingvistická olympiáda z celkového počtu 1534 míst vynikající 19. místo. Do pětadvacítky nejúspěšnějších se vešla jen jedna ostravská střední škola – Matiční gymnázium. Ostrava se díky tomuto úspěchu našeho gymnázia dostala na přední pozice v soutěži nejlepších žáků z celé ČR. Česká lingvistická olympiáda je Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy zařazena do programu Excelence a je vyhlašována Filozofickou a Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy a MŠMT.  Soutěž se týká exotických jazyků a žáci v ní uplatní jazykové a logické dovednosti. Úspěšnými řešitelkami se staly také naše žákyně Helena Kopelová a Jitka Vlčinská, kterým blahopřejeme.

Celý článek...
 

Studenti semináře Svět v čase 20. a 21. století se zúčastnili zajímavé přednášky na OU

Válečná reportérka a spoluautorka knihy Islámskému státu na dostřel, Markéta Kutilová, přijela 17. prosince na Ostravskou univerzitu s přednáškou o současné situaci v Sýrii, kterou v roce 2015 na měsíc navštívila. Ona a její spolucestovatelka byly prvními Češkami v této oblasti od doby jejího dobytí a ve válečné zóně strávily dostatek času, aby o situaci mohla paní Kutilová objektivně a s rozhledem mluvit a vnést do celé mediální bubliny studentům semináře Svět v čase 20. a 21. století více světla. Vysokoškolská přednáška pro nás byla nesmírně zajímavým doplněním našeho náročného studijního programu výše zmíněného volitelného předmětu. Spolupráce s OU si nesmírně vážíme a je pro nás důležitým inspiračním zdrojem při našich úvahách o vysokoškolských studiích. Jsme rádi, že zelenou mají na MGO nejen přírodovědné obory.

   

 

 

Partneři MGO
Partneři MGO

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650