Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte na oficiálních stránkách Matičního gymnázia v Ostravě

Naši studenti se zúčastnili mezinárodního programu Erasmus +

Poslední červnový týden se skupina pěti studentů ze třídy Septima B zúčastnila mezinárodního pobytu v rámci výměnného programu Erasmus +.  Naše družstvo ve složení Adéla Janků, Tereza Krejčová, Kateřina Havlíčková, Karolína Polášková a Šimon Kozák reprezentovalo Českou republiku na výukovém a také soutěžním pobytu, kterého se účastnily pětičlenné týmy z deseti evropských zemí. Program, který se konal v hotelu Hamr na Ostravici, byl zaměřen na fotografii a vytváření filmů. Výhodou celé akce bylo, že účastnící programu spolu komunikovali pouze anglicky. Vyvrcholením celého pobytu potom bylo vytvoření závěrečného filmového projektu na dané téma. Naše družstvo si vylosovalo krimi příběh. Naši reprezentanti si s úkolem poradili a vytvořili zdařilý krátký snímek. Výsledkem akce také bylo navázání spolupráce s několika školami v zahraničí.

 

Harmonogram prvního školního týdne

1. A

Prima A

Prima B

 

Upozornění pro strávníky

Objednání obědů pro školní rok 2018/2019

Noví strávníci se musí dostavit do školní jídelny na ul. dr. Šmerala 25, kde vyplní přihlášku, zakoupí si čip a uhradí stravné na měsíc září. Poté dostanou variabilní symbol strávníka a další měsíce mohou platit bankovní převodem.
Přihlášení nových strávníků, zakoupení čipu a stravného na září bude tyto dny:

31.8.2018     pátek             8.00 hod -14.00 hod

3.9.2018     pondělí          7.00 hod - 14.00 hod

4.9.2018     úterý              7.00 - 8.00 hod     11.00 hod - 14.00 hod

Strávníci, kteří jsou již přihlášeni a mají kredit (přeplatek z minulého roku), si musí na první den školního roku sami přihlásit obědy prostřednictvím přihlašovacích údajů přes internetové stránky, terminálem před jídelnou, popřípadě telefonicky, a to nejpozději den předem do 13.00 hod.
Na pondělí 3.9.2018 pokud bude strávník chtít oběd, musí si oběd přihlásit nejpozději v pátek 31.8.2018 do 13.00 hod.
Po prvotním přihlášení stravy budou na základě zavedené šablony spuštěny obědy automaticky do výše kreditu. Pokud strávník nemá zavedenou šablonu, musí si volit obědy sám.

 

Zájezd do jižní Anglie

Krásy jižní Anglie se ve dnech 17. - 22. 6. vydalo poznat 43 studentů Matičního gymnázia spolu se 3 vyučujícími.

Celý článek...
 

Hodnocení školního roku 2017 / 2018

Vážení přátelé Matičního gymnázia,

nezadržitelně (a to je v tomto případě příjemné) se blíží čas prázdnin, období, kdy dostává školní instituce a všichni, kteří tvoří její živoucí organizmus, šanci vydechnout a zaslouženě si odpočinout, načerpat nové síly do nového školního roku.

Celý článek...
 

Týden ve francouzských rodinách, slavnostní přijetí na radnici v Bourg-en-Bresse, fotografie s komentáři ve dvou francouzských denících

Již potřetí strávila skupina francouzštinářů týden v savojském Bourg-en-Bresse v rámci výměnných pobytů s partnerskou školou Collège Saint-Pierre.

Celý článek...
 

Slavíme prvenství v celostátní soutěži Eurorebus!

V sobotu 5. května proběhlo v prostorách Technické univerzity Vysoké školy báňské v Ostravě-Porubě krajské kolo 23. ročníku soutěže Eurorebus.

Celý článek...
 

 

 

Partneři MGO

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650