Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte na oficiálních stránkách Matičního gymnázia v Ostravě

Ohlédnutí za Týdnem přírodovědných předmětů a technických oborů pohledem Jana Honeisera – žáka sexty B

Na samotné téma Týdne přírodních věd a technických předmětů, který před nedávnem úspěšně na MGO proběhl, již bylo mnoho řečeno a napsáno. Jsem rád, že ohlasy jsou nesmírně pozitivní a že letošní již třetí ročník nejen nabídkou, ale i odbornou úrovní opět posunul laťku interdisciplinárního vzdělávání na MGO o hodný kus výše.

Nelze osobně poděkovat všem těm desítkám přednášejících a jmenovat všechny vysokoškolské, vědecké a odborné instituce, které se do projektu zapojily. Využívám proto této zprostředkované možnosti a poděkování „vyslovuji“ netradiční, ale o to zřetelnější formou.

To, že měl náš „Týden“ u žáků Matičního gymnázia velký ohlas, nejlépe dokládá následující střihový dokument.  Autorem celého dokumentárního snímku, od samotného dramaturgického záměru až po technickou realizaci, je Jan Honeiser, žák sexty B.

Pokud, dámy a pánové, tedy všichni vy, kteří jste svými odbornými přednáškami (a bylo jich více jak 60) dokázali probudit takový zájem o přírodovědné a technické obory, potřebujete hmatatelnější důkaz vašeho úspěchu, tak sledujte pečlivě reakce a nefalšovaný zájem vašich posluchačů.  Jsem učitelem 25 let a vím, že tohle je jediný skutečný parametr dobře odvedené kantorské práce. To je největší ocenění a poděkování, kterého lze dosáhnout. (A že to není opravdu jednoduché a snadné, ví každý, kdo se před žáky dnes a denně staví.)

Následující dokument proto přijměte jako poděkování studentů Matičního gymnázia za váš osobní vklad disciplínám, kterým jste zasvětili svoji odbornou kariéru.

V Ostravě dne 17. prosince 2014

Mgr. Ladislav Vasevič

 

Mezinárodní Vánoce

Adventní čas uctili žáci i pedagogové MGO novou tradicí. Na podporu charitativní činnosti Helping Hand for Guimaras uspořádali vánoční jarmark MGO (organizovaný Mgr. English) doprovázený zpíváním mezinárodních koled (anglických pod vedením Mgr. Dančíkové, Mgr. Halfarové, Mgr. Novákové a německých pod vedením Mgr. Kretkové a Mgr. Szturcové). Děkujeme všem  – žákům, pedagogům, rodičům – kteří v duchu vánoční atmosféry sdílení a pomoci druhým dobrovolně a spontánně pomohli uspořádat jarmark a kteří se zasloužili o krásnou sváteční atmosféru zpěvem koled.

Mgr.Naděžda Nováková

 

 

Ples maturantů a absolventů Matičního gymnázia 2015

Tradiční slavnostní ples Matičního gymnázia se uskuteční 24. ledna 2015 od 19 hodin v Domě kultury města Ostravy. Vstupenky bude možné zakoupit od 8. 12. 2014 na sekretariátu školy.

Vstup pouze ve společenském oděvu.

Na vaši návštěvu se těší letošní maturitní ročníky: Oktáva A, Oktáva B a třída 4. A

Ples - propagační foto

 

Upozornění – generální rekonstrukce MGO!

Vážení rodiče a zákonní zástupci žáků MGO,

10. 12. 2014 bude zahájená mimořádně rozsáhlá, nákladná a organizačně velmi náročná investiční akce – výměna oken všech prostor MGO (včetně tělocvičen), kompletní zateplení celého obvodového pláště školy s následnou realizací nové fasády. Zatepleny budou také střechy tělocvičen.

Celý článek...
 

Vánoční koncert 2014

Uskuteční se 19. prosince v 10 hodin v kostele sv. Josefa Dona Bosca v Ostravě.

Celý článek...
 

Dobří holubi se vracejí

Absolventi MGO sice berou útokem vysoké školy po celé republice, přesto nás ale těší, že se vždy rádi vracejí a k Ostravě se hrdě hlásí. Poslední školní den tohoto kalendářního roku zahraje se svými kapelami na vánoční studentské party několik studentů a absolventů Matičního gymnázia napříč mnoha ročníky a nepřímo tak navážou na dopolední Vánoční koncert v kostele Dona Bosca.

Celý článek...
 

Logo Moravskoslezského kraje

Organizace Matiční gymnázium, Ostrava, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

 

Partneři MGO
Partneři MGO

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650