Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte na oficiálních stránkách Matičního gymnázia v Ostravě

Úspěch našeho žáka v dějepisné olympiádě

20. ledna 2015 proběhlo na MŠ a ZŠ Mitušova 8 v Ostravě-Hrabůvce okresní kolo dějepisné olympiády. Letošní už 44. ročník nese název „Pot, slzy a naděje aneb Život je boj“.

Celý článek...
 

Muzikál Chicago

 

Ples maturantů a absolventů Matičního gymnázia 2015

Tradiční slavnostní ples Matičního gymnázia se uskuteční 24. ledna 2015 od 19 hodin v Domě kultury města Ostravy. Vstupenky bude možné zakoupit od 8. 12. 2014 na sekretariátu školy.

Vstup pouze ve společenském oděvu.

Na vaši návštěvu se těší letošní maturitní ročníky: Oktáva A, Oktáva B a třída 4. A

Ples - propagační foto

 

Týden jazyků

 

 

Poznej život velemloka čínského

 

Interdisciplinární vzdělávání?

Na MGO realita – Poznej život velemloka čínského

 

Ve čtvrtek 11. prosince 2014 navštívili žáci kvarty A  ZOO v Praze. Zde završili projekt Expedice velemlok čínský, kde využili a prohloubili své znalosti o tomto kriticky ohroženém druhu.

Celý článek...
 

Studenti MGO opět v Bruselu

Každý, kdo pozorně sleduje naše webové stránky, má ještě nepochybně v paměti exkurzi nejlepších studentů MGO do Bruselu, která v minulém školním roce vzbudila velký ohlas. Není proto divu, že jsme se ji rozhodli ve spolupráci s Kanceláří europoslance Evžena Tošenovského po roce zopakovat a umožnit další skupině našich studentů blíže poznat fungování institucí Evropské unie přímo v jejím centru. Exkurze do „hlavního města Evropy“, jak bývá Brusel často označován, se zúčastnilo 35 vybraných studentů našeho gymnázia, především studenti společenskovědních seminářů, u kterých se vzhledem k jejich zaměření dá předpokládat využití získaných vědomostí v budoucím studiu i pracovní kariéře.

Celý článek...
 

Záznam vánočního koncertu 2014

 

 

 

Partneři MGO
Partneři MGO

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650