Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte na oficiálních stránkách Matičního gymnázia v Ostravě

PIŠQWORKY 2014: MGO opět vykřížkovalo Ostravu!!!

Stalo se již tradicí, že se žáci Matičního gymnázia každoročně účastní oblastního turnaje v piškvorkách. Také letos jsme do bojů o pohár vyslali tým s názvem Unicorn Riders tentokrát ve složení Dominik Krayzel (kapitán týmu), Marek Týn, Michal Maršálek, Lukáš Odehnal a Ondřej Wyrwa.

Celý článek...
 

Velký úspěch na Moravskoslezském matematickém šampionátu

23. 10. 2014 se konal 12. ročník Moravskoslezského matematického šampionátu, který skončil velkým úspěchem studentů Matičního gymnázia v Ostravě. Student septimy A Michal Maršálek zvítězil.

Celý článek...
 

Třídní schůzky

Třídní schůzky 11. 11. 2014

Dne 11. 11. 2014 od 16.30 do 18.00 hodin proběhnou třídní schůzky prvního pololetí školního roku 2014/2015 s následujícím programem:

Celý článek...
 

Studijní pobyt v adventních Drážďanech

Studijní pobyt v adventních Drážďanech

Také v tomto školním roce plánují vyučující německého jazyka a výtvarné výchovy předvánoční studijní pobyt, tentokrát v Drážďanech.

Dny 16.  a 17.  prosince 2014 budou naplněny tímto programem:

Celý článek...
 

FRANCOUZSKÝ PODZIM V OSTRAVĚ

STUDENTI MATIČNÍHO GYMNÁZIA NA PROGRAMU PRESTIŽNÍHO FESTIVALU

FRANCOUZSKÝ PODZIM V OSTRAVĚ

Již tři roky je Matiční gymnázium oficiálním partnerem Alliance française Ostrava při organizování kulturního festivalu Francouzský podzim v Ostravě a pokud doposud byla účast našich studentů spíš pasivní (loni jsme v tělocvičně obdivovali duo francouzských akrobatů a bavili se na francouzských filmech v Minikině), letos jsou studenti Matičního gymnázia aktéry dvou festivalových akcí.

Celý článek...
 

Soutěž Mladý Démosthenes

Dne 4. listopadu 2014 (úterý) se bude konat školní kolo soutěže Mladý Démosthenes. Zájemci se mohou hlásit u svých vyučujících češtiny nebo u prof. Fuxové ve školní knihovně, kde se dozví podrobnosti.

 

Muzikálové melodie

Ve dnech 11. a 12. září se konala repríza divadelního představení studentů Matičního gymnázia s názvem Muzikálové melodie. Obecenstvo jim tentokrát tvořilo žactvo základní školy Matiční a „ajťáci“ ze Střední průmyslové školy elektrotechniky a informatiky, Kratochvílova. Čtvrteční večer patřil již podruhé představení pro rodiče, kamarády a přátele Matičního gymnázia.

Celý článek...
 

Logo Moravskoslezského kraje

Organizace Matiční gymnázium, Ostrava, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

Kontakty

Matiční gymnázium, Ostrava, příspěvková organizace
Dr. Šmerala 25/2565
Ostrava
728 04

telefon: 596 116 239
e-mail: info@mgo.cz
mapa

Kontakty na jednotlivé pracovníky, konzultační hodiny

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650