Matiční gymnázium

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte na oficiálních stránkách Matičního gymnázia v Ostravě

Upozornění pro zájemce o přijímací řízení na MGO

Přihláška uchazeče o studium pro školní rok 2015/2016 musí být doručena do 15. března 2015 buď osobně na sekretariát školy (pracovní doba sekretariátu je od 7.00–15.00 hod., od 9. března 2015 bude prodloužena pracovní doba do 18.00 hod.), nebo musí být zaslána poštou do 15. 3. 2015 (rozhodující je datum razítka na poštovní obálce).

 

Poděkování studentům

MERCI

Protože v době rozsáhlých rekonstrukčních prací na naší škole se nemohu zcela spolehnout na školní rozhlas, volím tuto písemnou formu, abych ještě jednou, takto veřejně poděkovala všem 35 studentům, kteří pro své profesory, spolužáky, francouzštináře jiných škol a další hosty připravili ve francouzštině poetické pásmo z tvorby nejpopulárnějšího francouzského básníka J. Préverta.

Celý článek...
 

Informace k lyžařskému kurzu v Alpách - Saalbach Hinterglemm

Odjezd : v pondělí 9. 3. 2015  v 8,00 hod. z parkoviště za Futurem u Elektroworldu.

sraz účastníků v 7,30 hod., příjezd do místa pobytu cca v 17. hod a ubytování.

Celý článek...
 

Týden jazyků

 

Úspěch v pěvecké soutěži Skřivánek 2015

Celoostravská soutěž ve zpěvu lidových písní Skřivánek má už dlouholetou tradici, v minulosti v její porotě zasedli lidé takového jména, jako hudební skladatel Vladimír Studnička a další.

Celý článek...
 

Úspěchy našich žákyň v okresním kole olympiády v českém jazyce

Ve čtvrtek 12. a v pátek 13. února se ve Středisku volného času v Ostravě uskutečnilo okresní kolo olympiády v českém jazyce. Mezi stovkou soutěžících v I. kategorii obsadila Adéla Janků 11. místo, ve II. kategorii získala Karolína Jurásková 6. místo a Eliška Kozáková vynikající 2. místo s postupem do krajského kola.

Našim žákyním blahopřejeme k tak výborným výsledkům a děkujeme jim za vzornou reprezentaci našeho gymnázia.

 

Fotografická soutěž: Žijeme sportem

Termín zaslání fotografií: středa 18. 3. 2015.

Zveme všechny studenty a pedagogy na vernisáž fotografií, která se uskuteční dne 24. 3. 2015 ve14:30 v galerii Kratochvíle SPŠei, Kratochvílova 7, Moravská Ostrava. Program: vyhlášení výsledků fotografické soutěže, slavnostní předávání cen autorům nejlepších prací, doprovodný program.

Celý článek...
 

 

 

Partneři MGO
Partneři MGO

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Jídelníček

Jídelna ZŠ Matiční
tel. 596 120 650