• Zmenšit velikost písma
Home Úspěchy studentů
Úspěchy

Vítězství našich atletů v přespolním běhu středních škol

Ve čtvrtek  27.září se atletické družstvo chlapců a děvčat naší školy zúčastnilo přespolního běhu družstev středních škol v areálu Bělského lesa.

Celý článek...

Slavíme prvenství v celostátní soutěži Eurorebus!

V sobotu 5. května proběhlo v prostorách Technické univerzity Vysoké školy báňské v Ostravě-Porubě krajské kolo 23. ročníku soutěže Eurorebus.

Ostrava fandí kontinentům

Ve středu, 6. 6. 2018, se na Vítkovickém atletickém stadionu konaly závody Ostrava fandí kontinentům.

Úspěch našich šachistů na prestižním turnaji

Dne 3. 5. 2018 se naši šachisté zúčastnili dětské kategorie prestižního šachového turnaje Ostravský Koník.

Finále soutěže GEOLOGICKÉ KLADÍVKO 2018

Skromnost stranou – jedno družstvo – trojí účast ve třech letech – tři vítězství - GEOLOGICKÉ KLADÍVKO je opět naše!!!

Zdravoťák is not dead!

Dne 28. dubna 2018 se již tradičně zúčastnili členové Zdravotnického kroužku Matičního gymnázia soutěže v poskytování první pomoci.

Březen a duben – měsíce krajských kol Chemické olympiády a krásných úspěchů žáků naší školy

V březnu proběhlo na Střední průmyslové škole chemické akademika Heyrovského okresní kolo Chemické olympiády kat. D

Finále Velké ceny ZOO 2018

Letošní Velká cena ZOO byla na nelehké téma louky a pole ČR (volně žijící fauna i flora, geografické rozšíření, ohrožení, ochrana, význam, prvky týkající se tématu v Zoo Ostrava). Přesto se mezi nejlepších 20 týmů z celého regionu dostalo 6 týmů naší školy. Finále tentokrát proběhlo v ostravské ZOO netradičně v neděli 8. 4. 2018.

Do finále I. kategorie postoupila 2 družstva našeho gymnázia, do finále II. kategorie pak 4 naše družstva.
V kategorii I (6. a 7. třída ZŠ) se umístilo na 6. příčce družstvo primy B kapitánky Emy Martinákové a 4. místo obsadilo družstvo sekundy B kapitána Františka Malého.
V kategorii II (8. a 9. třída) skončilo družstvo kvarty B kapitánky Elišky Pracuchové na 6. místě, tým tercie B kapitánky Anny Kuropčákové na 5. místě, 4. místo získalo družstvo kvarty A kapitánky Markéty Sýkorové zastoupené Barborou Suchánkovou a bronzovou příčku vybojoval tým kvarty A ve složení Doan Huy, Matěj Lacina, Josef Müller a Jáchym Šugárek v čele s kapitánem Ludvíkem Semerákem.

Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy!