• Zmenšit velikost písma
Home Úspěchy studentů
Úspěchy

Chemická olympiáda kat. D – školní kolo

V minulém týdnu se testem uzavřelo letošní školní kolo chemické olympiády kategorie D. Žáci se v jeho průběhu museli vypořádat s nástrahami úkolů teoretické části, praktické části a především testu. Ostatně tak, jak je tomu pokaždé, právě test rozhodl o definitivním konečném pořadí. Celkově se olympiády účastnilo 13 žáků, všechny části nakonec zvládlo 9 žáků. A jak to nakonec dopadlo? Na prvním místě se umístila Kristýna Drmelová z KVB, druhý byl Josef Müller z KVA, třetí místo obsadila Barbora Suchánková z KVA a čtvrté místo patří Vojtěchu Kostialovi z TA.

Celý článek...

Naše lingvistické hvězdy opět zazářily!!

Naše žákyně Patricie Štefková postoupila do NÁRODNÍHO KOLA ČESKÉ LINGVISTICKÉ OLYMPIÁDY!! Jde se o vynikající výsledek a skvělou reprezentaci Matičního gymnázia.

Školního kola se zúčastnilo více než 1800 soutěžících z celé České republiky, regionálního kola, do kterého postoupila kromě Patricie Štefkové i naše žákyně Nikola Macháčová, pak 173 a do národního kola, jež se uskuteční 7. dubna 2018 v Praze, postupuje 50 nejlepších.

Česká lingvistická olympiáda (ČLO) je každoroční soutěž v řešení lingvisticky orientovaných úloh pro studenty středních škol. Pro úspěšné vyřešení úloh je potřeba pochopit, jak fungují nejrůznější jazykové jevy ve více či méně exotických jazycích. V úlohách se tak můžete setkat s angličtinou, arabštinou, čínštinou, ale i starou chetitštinou či jazyky, které dnes používá už jen hrstka mluvčích.

V okresním kole Olympiády v českém jazyce získala naše žákyně vynikající 2. místo!

Školního kola Olympiády v českém jazyce, které se konalo v prosinci minulého roku, se zúčastnilo celkem 38 našich žáků.

Fanděte s námi! V U6 jsou naši studenti!

Studenti Tercie B měli příležitost utkat se v televizní soutěži U6 - úžasný svět techniky se svými vrstevníky z gymnázia ve Vítkově! A bojovali opravdu statečně! Na to, jak to všechno dopadlo, se můžeme těšit v pondělí 12. 2. 2018 od 15:55 na Déčku (repríza 18.2. od 12:25). Poté je možné si díl pustit z archívu.

Další obrovský úspěch studenta Matičního gymnázia Radka Gabriela z oktávy B, náš koncept studovat čínštinu přináší ovoce

Radku Gabrielovi z oktávy B gratulujeme a děkujeme za reprezentaci Matičního gymnázia.

Naši šachisté na domácí půdě vyhráli okresní kolo školní šachové ligy a postoupili do krajského kola

Dne 15.12. 2017 se již tradičně na naší škole konal Vánoční šachový turnaj.

Angličtinář roku

Soutěž Angličtinář roku, která je pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, je soutěž pro studenty středních škol a gymnázií ve věku 15 -19 let. 7. ročníku soutěže se zúčastnilo 337 škol v České republice.

Nejúspěšnějším studentem na naší škole byl Jozef Kol´vek z OKTA, který získal 90 bodů z celkového počtu 98 bodů a umístil se na krásném 333. místě z  celkem 8152 studentů. David Flor a Vojtěch Psík ze SEPB dosáhli 89 bodů a umístili se na 362. a 401. místě.  Studentům blahopřejeme!

Krmení velbloudů – letošní odměna za vítězství v Soutěži mladých zoologů

V sobotu 25. 11. 2017 se uskutečnilo v ostravské ZOO finále Soutěže mladých zoologů.

Velký úspěch našeho šachisty na turnaji BIGY Open

Student Tercie A Tomáš Vaněk se zúčastnil šachového turnaje individuálních hráčů BIGY Open konaného na Biskupském gymnáziu.