telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
 • Matiční gymnázium Ostrava
  Matiční gymnázium Ostrava
 • náš
  náš
 • moderní
 • životní
  životní
 • styl
  styl
Tradice a kvalita
budoucnost pro 21. století
Výuka cizích jazyků
angličtina, francouzština, němčina, španělština, ruština, latina a čínština
Kroužky a aktivity
Mimořádný důraz je kladen na nabídku mimoškolních aktivit.
Studijní pobyty v zahraničí
Přínosné, obohacující a u žáků oblíbené jsou krátkodobé studijní pobyty.
Školní knihovna
Většina studijní literatury a povinné četby je k dispozici přímo v budově školy.
Moderně vybavené učebny
K dispozici jsou učebny vybavené multimediální technikou.

Novinky a aktuality

Den otevřených dveří MGO
13. 11. 2019

  Milí žáci, vážení rodiče, přijďte si vyzkoušet atmosféru studentského života na MGO.   Den otevřených dveří    10. prosince 2019    15.00 – 18.00 hodin   Informační semináře pro uchazeče o studium a jejich...

Více info ...

Když děti dělají radost druhým dětem12. 11. 2019

V červenci odeslali naši studenti již sedmou humanitární sbírku dětem na filipínský ostrov Guimaras. Díky paní Pospěchové, která sirotčinec v říjnu navštívila, už od nás dostalo všech 22 dětí věci...

Více info ...

Pěkné 2. místo našich florbalistů z nižšího gymnázia 08. 11. 2019

V pondělí 4. 11. 2019 se konal na gymnáziu Olgy Havlové v Porubě turnaj určený pro žáky nižšího gymnázia. Za účasti pěti družstev jsme obsadili pěkné 2. místo. Naši školu reprezentovali: Prokop...

Více info ...

Polský den v české škole   
08. 11. 2019

V rámci Polských dnů v Ostravě mohli naši studenti zažít dopoledne plné kultury, historie, hudby, ale i tradičního jídla našich nejbližších sousedů. Akce proběhla díky spolupráci s Generálním...

Více info ...

Po Číně i Vietnam
01. 11. 2019

To, že Matiční gymnázium již řadu let rozvíjí systém velmi zajímavých vzdělávacích aktivit s čínskými partnery, jejichž výsledkem bylo již několik studijních cest našich žáků do Číny, výuka čínštiny na...

Více info ...

Třídní schůzky
01. 11. 2019

Dne 12. 11. 2019 od 16.30 do 18.00 hodin proběhnou třídní schůzky prvního pololetí školního roku 2019/2020 s následujícím programem:

Více info ...

Premiéra dívčího družstva ve futsalové lize vyšla na jedničku!
24. 10. 2019

Poprvé v 15-ti leté historii dívčí středoškolské futsalové ligy (SFL) se naše dívčí  futsalové družstvo zúčastnilo této soutěže, která má celorepublikové finále.

Více info ...

Krásný projev solidarity
22. 10. 2019

S velkou radostí oznamujeme, že naše letošní sbírka do Potravinové banky byla mimořádně úspěšná.Trvanlivé jídlo pro obyvatele našeho města, kteří žijí na hranici chudoby, darovaly celé třídy,...

Více info ...

V sobotu 5. května proběhlo v prostorách Technické univerzity Vysoké školy báňské v Ostravě-Porubě krajské kolo 23. ročníku soutěže Eurorebus.

Školu reprezentovali jak jednotlivci – Jan Krkoška ze sekundy A, Ladislav Šústal a Ondřej Horák z tercie A – tak trojice zastupující své třídy – za tercii A Ladislav Šústal, Ondřej Horák a Vojtěch Kostial, za primu B jen dvojice Dušan Žiak a Oto Semerák, protože třetí člen týmu onemocněl, a za kvartu A Josef Müller, Kateřina Frnková a Ludvík Semerák, který doslova na poslední chvíli zastoupil Markétu Sýkorovou, jež na soutěž nakonec naneštěstí dorazit nemohla.
Nutno dodat, že Zeměpisný kroužek pod vedením paní profesorky Aleny Tesařové, pronásledovala celý rok smůla. Mrzelo nás to hlavně z důvodu, že právě tady se odehrává část přípravy na Eurorebus, ale i přesto se zadařilo. Ondřej Horák se umístil v kategorii jednotlivců ZŠ02 na třetím místě a Jan Krkoška v nižší kategorii obsadil první příčku. Zástupci třídy tercie A byli neméně šikovní a obsadili v kategorii ZŠ02 třetí místo. Osmé místo v kategorii jednotlivců ZŠ02 obsadil Ladislav Šústal. Na zaslouženém devátém místě se umístila oslabená dvojice primy B, která tak odvážně čelila o rok starším žákům, a dvanácté místo v kategorii ZŠ02 obsadili zástupci kvarty A.
Jako každý rok všichni, kdo se umístili na páté příčce a výše, měli jistý postup do finále. V záloze je tu však ,,divoká karta“, díky níž se do dalšího kola může dostat dalších dvacet soutěžících v každé kategorii. A tak se do Prahy na finále vydali nejen Ondřej Horák, Jan Krkoška a zástupci tercie A, ale i Ladislav Šústal a trojice z kvarty A v sestavě z krajského kola.
Díky sponzorskému příspěvku MUDr. Martina Horáka „Přátelům MGO“ jsme měli možnost vyjet o den dříve a ubytovat se přímo v Top hotelu Praha, kde se celostátní finále odehrává. Možná právě kvůli tomu, že jsme nemuseli vstávat brzo ráno, se jedné třídě až nečekaně zadařilo – tým z kvarty A ve složení Müller, Semerák, Frnková se umístil na prvním místě! Je neuvěřitelné, že po nenadálé změně jednoho člena a postupu, nad nímž nikdo neuvažoval, se dokázali vyšplhat až na nejvyšší příčku. Ostatním se sice bohužel nepodařilo umístit na medailových pozicích, ale jejich úspěchy v krajském kole určitě neupadnou v zapomnění.
Děkujeme všem žákům za krásnou reprezentaci naší školy a přejeme hodně úspěchů do dalších let.

 

Kateřina Frnková, kvarta A

Příspěvková organizace

 

 

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Partneři

 • accendo.jpg
 • agritec.jpg
 • agt.jpg
 • akademie.jpg
 • chmu.jpg
 • cloverleaf.jpg
 • duke.jpg
 • oseva.jpg
 • spsch-brno.jpg
 • tech-uni.jpg
 • u-geonika.jpg
 • uni-brno.jpg
 • universitas.jpg
 • vitkovicka-ss.jpg
 • vsp.jpg
 • vus-opava.jpg
 • vuv-tgm.jpg
 • vysoke-pole.jpg
 • waldorf-ova.jpg
 • zoo-ostrava.jpg
 • zs-formanka.jpg
 • zs-hello.jpg
 • zs-o.jpg
 • zvt.jpg

Back to top