telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

V pátek 26. 3. 2010 se v pražském hotelu Olšanka konalo finále Zlatého Ámose 2010. Studenti naší školy tak jeli na exkurzi do Prahy, která vyvrcholila fanděním paní profesorce. Letos se do finálového klání probojovaly jen ženy, sedm kantorek z celé republiky muselo projít školními a krajskými koly, aby se dostaly do semifinálového a nakonec do finálového. Tam se podařilo postoupit i paní profesorce Vlkové.

Romana VlkováFinalistky měly v Praze bohatý program. Ve čtvrtek navštívily první dámu ČR, Livii Klausovou, o níž paní profesorka prohlásila, že je příjemná paní s elegantním vystupováním. Čtvrteční odpoledne pak strávily projížďkou na Vltavě a chystaly se na páteční velké finále. Z naší školy jeli paní profesorku podpořit studenti prim, kvinty B a sext. Doprovodem Prahou nám byly paní profesorky Bittová a Macečková.

Učitelky musely splnit hned několik úkolů. Prvním bylo krátké představení sebe, své práce a své školy v minutě a sedmnácti sekundách. Paní profesorka, na rozdíl od ostatních, nehýřila informacemi o své škole, svém životě apod., ale představila své studenty, kteří ji inspirují, a posluchači skočila až slza do oka, jak pěkně to říkala. Naši studenti pak fandili, co to jen dalo, a sedm studentů Voicebandu s paní profesorkou vystupovalo v jedné z disciplín.

Druhým úkolem bylo napsání poznámky žákům, kteří nechali nepořádek ve třídě, tento odpad musely pak finalistky ve třetím úkolu ekologicky třídit. Poslední úkol, dle novinářů jediný, ve kterém naše paní profesorka nebyla první, bylo vystoupení s žáky. Tím si získala publikum paní učitelka Martina Čiklová z Ostravy, ZŠ a MŠ Ostrčilova. Vyhlášení stálo nervy, vy se můžete níže podívat na umístění v jednotlivých kategoriích.

Zlatý Ámos – Martina Čiklová
Média Ámos – Romana Vlková
Dětský Ámos – Miluše Šafářová
EKO Ámos – Bronislava Pechánková
Ámos Sympaťák – Martina Čiklová

Paní profesorce Vlkové chybělo k vítězství ve Zlatém i Dětském Ámosi jen trocha, v obou kategoriích skončila na krásném druhém místě.

Za dva roky ale může jít zase a to, vážení, vyhraje!

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top