telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Studentský senát ve školním roce 2013/2014

Studentský senát Matičního gymnázia v Ostravě ve školním roce 2013/2014 navázal na aktivní práci z předcházejícího období. Hned na sklonku září se v mimořádných volbách stal předsedou Jan Honeiser /KVIB/, který vytyčil základní body pro celý rok: organizace kulturních a sportovních aktivit, medializace školy uvnitř i navenek.

A právě v oblasti  medializace udělali senátoři velký kus práce. Během září vytvořili Facebookovou stránku Studentského senátu, Instagram Matičního gymnázia i účet na Youtube. Na všechny jmenované platformy poté aktivně po celý školní rok přispívali články, fotkami i videi z akcí školy. Například fotografie z mezinárodního projektu Edison, na kterém Studentský senát také spolupracoval, vidělo na Facebooku přes 3 500 uživatelů a prezentační video školy vytvořené našimi studenty, pozvánky na Ples MGO a Muzikálové melodie a záznamy z vánočního koncertu a Talentu MGO bylo zhlédnuto asi 7 000 krát. To rozhodně přispělo k popularizaci školy jak uvnitř, tak i navenek.  Poděkování patří Mgr. Rostislavu Gromnicovi, který se podílel na mediálních aktivitách školy na FB. Senátoři se také postarali o zařízení studentské informační nástěnky na velkých schodech u šaten a své aktivity prezentovali i na nástěnce ve třetím patře. Senát se také zasloužil o medializaci projektu Recyklohraní, projektu popularizujícího  bioenergietiku, také podporoval prodej sponzorských triček MGO. Senátoři se výrazně zapojili do žurnalistických aktivit na škole (časopis eMko, rádio MGO) a debatovali o jejich zkvalitnění.

V oblasti sportu senát také rozhodně nezahálel! V říjnu se dohrála školní fotbalová liga MGO FOOTBALL LEAGUE 2013, do které se zapojilo na 80 chlapců ze všech ročníků školy. Nový -  již třetí ročník ligy se rozběhl v měsíci květnu. Něčím úplně novým na MGO  byla liga v badmintonu, tu pod záštitou Studentského senátu zorganizovali studenti sexty A. V květnu proběhla již dlouho očekávaná utkání mezi Matičním gymnáziem a gymnáziem Hladnov. Tyto zápasy byly rozděleny do dvou hracích dnů. První den se konaly zápasy ve volejbale na našem školním hřišti, druhý den se hrály florbalové zápasy a utkání ve fotbale na půdě Hladnova. Obě gymnázia si sportovní dny za přispění pěkného počasí užila a již se těší na třetí ročník, ten plánujeme rozšířit i o další sporty a konečně Hladnovské porazit! V oblasti sportu se také konal již tradiční florbalový „Šmeralka cup“, který sice Studentský senát neorganizoval, přesto stojí určitě za zmínku.

Studentský senát se také zasloužil o velké množství kulturních aktivit. Například pomáhal společně s kolektivem okolo paní Mgr. Markéty Šňupárkové zorganizovat zahajovací ceremoniály projektu Edison, Týdne vědy a Týdne jazyků. Senát také výrazně napomohl k vytvoření studentské soutěže Talent MGO a divadelního představení Muzikálové melodie. Již nyní se podílíme na tvorbě nového muzikálu Chicago a koncertu školní kapely na samém konci školního roku.

Na závěr patří poděkování profesorům a studentům, kteří se na aktivitách školy podíleli, a tak rozvíjeli tělo, duši i mozek studentů. Jsou to: Mgr. Jana Trčková, která celý rok dohlížela nad veškerými aktivitami Studentského senátu, Mgr. Nikolas Manolcis, jenž několik desítek hodin dozoroval veškeré odpolední sportovní aktivity studentů, a již zmíněná Mgr. Markéta Šňupárková, která věnuje nespočet hodin svého osobního volna ke kulturnímu rozvoji studentů a pořádání mnoha kulturních aktivit. Mezi nejaktivnější senátory patřili v tomto volebním období: Marek Krumnikl (MGO Football league, zápasy proti Hladnovu, Šmeralka cup), Ondřej Komínek (projekt Helping hand for Guimaras, moderování akcí školy, Muzikálové melodie) a Vanda Sluková (prezentace školy na Instagramu a senátu na nástěnce). Děkuji také všem fotografům, neboť se postarali o výborná videa a fotografie z aktivit senátu.

Nechť je Studentský senát Matičního gymnázia v Ostravě i nadále tak produktivní, a nechť se spektrum jeho aktivit ještě rozšíří.

Jan Honeiser

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top