telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Vlastnoručně vyrobené prstýnky, přáníčka, malované skleničky, háčkované obaly na láhve…To vše jsme si mohli koupit v pátek 5. 5. ve vestibulu školy. Pořízením originálního dárku ke Dni matek jsme zároveň přispěli na dva charitativní projekty našeho gymnázia – Girls for girls a Helping hand for Guimaras. Darovaná částka ve výši 6 524 Kč bude mezi ně rozdělena na půl.
Všem, kteří se na akci podíleli, srdečně děkujeme?!

 

Dlouholetá spolupráce Matičního gymnázia s filipínskou školou na ostrově Guimaras má další krásné pokračování. Díky štědrosti našich studentů tam mohou nyní žáci k výuce používat i notebook a chytrý telefon. Nejvíce ho potřebovaly děti ze sirotčince, který je zřízen u naší spřátelené školy Good Sheperds Fold Academy. Děkujeme paní Pospěchové Brázdilové, která se na Filipíny z Ostravy před lety přestěhovala, že jim vše spolu s našimi dopisy a fotkami přivezla.
Velké poděkování patří také paní prof. Rychtarčíkové, studentské firmě GUIMA a třídě 1.A.

Po více než dvou letech jsme se mohli ve středu 12. října opět přivítat s paní Yvonou Pospěchovou Brázdilovou, která s naší školou spolupracuje na projektu Helping hand for Guimaras. Společně pomáháme dětem v sirotčinci, který je zřízen na tomto filipínském ostrově u školy GSFO. Nyní je v něm umístěno 6 dětí, které jsou plně odkázány na pomoc okolí. Paní Yvona nám přivezla jejich dopisy a veliké poděkování za práci, kterou pro ně naši studenti už téměř deset let dělají. Měli jsme také příležitost osobně předat peněžitý dar ve výši 3 300,- Kč. Výdělek studentské firmy GUIMA je příspěvkem na vybudování PC místnosti na GSFO, aby se i zde děti mohly učit touto formou. Sladkou tečkou na závěr bylo sušené guimaraské mango, které nám paní Pospěchová rozdala.
Moc děkujeme a těšíme se na příští setkání!

Článek zde:

Veselou a voňavou atmosféru blížících se Vánoc jsme mohli zažít v pátek 13. prosince 2019 díky nadšencům z prim, sexty B, kvinty B a mnoha dalším, kteří napekli skvělé cukroví, koláče, palačinky, nebo vyráběli přání či ozdoby.Vše oživila svým juke boxem kapela z 3. A, která hrála písničky na přání. Na jarmarku se také prodávaly plátěné pytlíčky na potraviny, které studenti (někdy i jejich rodina) šili, aby odlehčili životnímu prostředí.
Velké poděkování patří p. prof. H. English, která jarmark zorganizovala, a p. prof. D. Tkadlecové, která s mnoha třídami už od listopadu vyráběla plátěné pytlíčky.
Celý výtěžek 8336,- Kč byl odeslán do sirotčince na filipínském ostrově Guimaras, který dlouhodobě v rámci našeho humanitárního projektu podporujeme. Díky vám všem si tak letos mohou děti dopřát bohatou štědrovečerní večeři!
Krásné VánoceJ

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top