telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Pěvecké sbory MGO a instrumentální skupina

V našem gymnáziu působí šestadvacet let velký pěvecký sbor, komorní pěvecký sbor a instrumentální skupiny s ním spolupracující.

Těmto tělesům se podařilo vytvořit tradici, ke které patří každoroční pořádání předvánočních vystoupení pro žáky, pedagogy, absolventy a přátele školy v aule Matičního gymnázia i jinde. Velký pěvecký sbor pravidelně zajišťuje kulturní program na plese Matičního gymnázia, na Slavnostním ukončení studia maturantů, sbor se dále zúčastňuje Festivalu gymnaziálních souborů v Otrokovicích a dalších akcí a vystoupení. Nejlepší zpěváci se uplatňují i v soutěžích, v rámci regionálního kola soutěže „Skřivánek“ obsazují naši žáci většinou přední místa.

Žáci – členové jednotlivých částí pěveckých sborů a instrumentální skupiny se scházejí v různých dnech v týdnu, často nepravidelně. Schůzky probíhají podle toho, která skupina aktuálně nacvičuje. Nejčastějším termínem je pondělí a středa od 14 hodin v hudebně školy, kromě toho probíhají generální zkoušky před jednotlivými vystoupeními, jež vyučující plánuje dlouho dopředu, termíny jejich konání jsou žákům včas oznamovány. Sbory a instrumentální skupinu vede Mgr. Zdena Švrčková.

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top