telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

25.6.2024 se konala tradiční Bitva O Pohár OU, při níž žáci gymnázií a středních škol bojují v disciplínách, ve kterých musí prokázat nejen své vědomosti a všeobecný přehled, ale také kreativitu a fyzickou zdatnost. Náš tým, ve složení kapitán Jakub Kaša, Tereza Hanzlíková, Johana Suchánková, Julie Mikulová, Ondřej Klimša a Aleš Janošec, bojoval po celou dobu na 100 %, ani na vteřinu nepolevil a dokázal něco úžasného. Porazil ostatní týmy ve všech soutěžních disciplínách! Ani fanouškovská základna se nenechala zahanbit. Celé dopoledne velmi intenzivně povzbuzovala soutěžící a nakonec získala našemu týmu za fandění 14 bodů z 15. S celkovým počtem 82 bodů nechalo MGO konkurenci daleko vzadu a stalo se jednoznačným vítězem.
Gratulujeme borcům! 😊

Sobota a neděle 15. – 16. 6. 2024 patřily expedicím v rámci programu Duke of Edinburgh Award, o jejíž bronzovou úroveň v současné době usiluje na 30 studentů MGO. Téměř 20 z nich také v tomto roce absolvovala ostré expedice. Jeden tým tvořili studenti sext, kteří si v rámci přípravy na expedici vyzkoušeli ošetřit zranění (první pomoc skvěle proškolila jejich spolužačka a členka ČČK Veru Polášková), sestavili si jídelníček na dva dny, pobavili se, co a kdo vezme, pod čím budou v přírodě spát, a hlavně naplánovali trasu. Už při přípravě bylo jasné, že půjde o veskrze zkušený, ale hlavně nadšený tým, který má více méně zkušenost s tábořením v přírodě.
Zde je jejich záznam expedice: „Minulý víkend jsme v obsazení 6 dofáků (Anet, Hani, Terka, Štěpán, Market a maskot Lvíček) vyrazili na bronzovou expedici z Hlavní třídy v Porubě až do Hradce nad Moravicí. Cesta přinesla plno nových zážitků a znalostí, chození se nám tak líbilo, že jsme si trasu prodloužili a místo původních 25 kilometrů jsme ušli 39. V sobotu nám počasí přálo, a i když jsme museli začít až odpoledne tak se nám šlo dobře a svižně. Po cestě jsme dokonce našli kešku. Na tábořišti jsme si večer uvařili těstoviny nebo kuskus s tuňákem a zeleninou, nesměly chybět ani marshmallouny u ohně. Po večerním povídání a sdílení zážitků s druhou skupinou jsme se odebrali ke spánku (naštěstí na dřevěných lavicích v opuštěném party stanu). Vzbudili jsme se do deště z noci (naštěstí všichni v suchu), uvařili si ovesné kaše a po snídani vyrazili směr Hradec nad Moravicí. To už jsme takové štěstí na počasí neměli, část dne nám pršelo, ale nakonec se to naštěstí vybralo. Celý den se nám šlo příjemně (během hraní hry si ani jeden z nás nevšiml, že jdeme kilometr do kopce špatně). Oběd jsme si dali v Jakubčovicích u rozhledny, na kterou jsme předtím i vylezli a potom už jenom došli do Hradce, kde byla naše odměna zmrzlina. Také si všichni odnášíme malý suvenýr v podobě malého panáčka z provázku, kterého nám Štěpán všem vyrobil😊
Z reflexe po expedici jasně vyplynulo, že nejvíce se expedičníkům líbilo večerní posezení a povídání u ohně. A to můžu dosvědčit, neboť jsme spolu s kolegyní H. English a její skupinou kvinty/kvarty byly u toho. Se skupinou jsme strávily noc – přes den skupina sexty putovala přírodou sama pouze se vzdáleným dozorem. A co bylo nejtěžší? Jednoznačně batoh, a to doslova😊Za největší přínos expedice pak většina vnímala zvýšení psychické odolnosti a vybočení z komfortní zóny, ale také spaní někde v přírodě a poznání nových lidí i míst.
Zpracovaly Mgr. Mintonová, Hanka Hynčicová a Anet Moškořová (SXA)

V neděli 21. 4. 2024 se v prostorách PřF v Olomouci uskutečnilo krajské kolo soutěže Eurorebus.
Matiční gymnázium reprezentovali zástupci tříd: SPTA (Jakub Kaša, Ondřej Klimša a Petr Fráňa), 2.A (Max Havelek, Leoš Hegner a Daniel Vitásek), SPTB (Otto Semerák, Martin Sušeň a Dušan Žiak) a žáci zeměpisného kroužku ze SA.
Všichni soutěžící vzorně reprezentovali školu a umístili se na velmi pěkných místech.
Nejlépe si vedli žáci zeměpisného kroužku ze sekundy A - ve složení Jakub Bajger, Jan Pastrňák a Jonáš Adámek. Toto družstvo ve své kategorii zvítězilo.
Také reprezentanti SPTB – Martin Sušeň, Otto Semerák a Dušan Žiak si vedli velmi dobře a společně se SA postoupili do celostátního finále soutěže Eurorebus, které se uskuteční 5. 6. 2024 na VŠE v Praze.
Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 

Naši žáci dosáhli skvělého úspěchu v soutěži Eurorebus, která testuje nejen znalosti zeměpisu, ale také schopnost logického myšlení a týmové spolupráce.
Akce se uskutečnila v červnu v prostorách VŠE Praha.
Do této soutěže se zapojilo přes 18 tisíc soutěžících z celé republiky a v celostátním finále, které hostilo 360 nejlepších účastníků, obsadili naši reprezentanti úžasné druhé místo! Za Matiční gymnázium soutěžili tito žáci: Jonáš Adámek, Jakub Bajger a Jan Pastrňák ze SA. Kromě stříbrných medailí si domů odnesli také tiskárnu a další hodnotné ceny.
Také zástupci septim Petr Fráňa, Ondřej Klimša a Šimon Vavrečka vzorně reprezentovali naši školu.
Tento vynikající výsledek je výsledkem jejich pilné přípravy, která probíhala nejen v rámci Zeměpisného kroužku. Naši žáci prokázali, že tvrdá práce a odhodlání přináší ovoce.
Gratulujeme našim úspěšným žákům a děkujeme všem, kteří je podporovali a pomáhali jim na jejich cestě k tomuto skvělému výsledku.
Rádi bychom také poděkovali společnosti TERRA-KLUB,  Mgr. Danielu Kozákovi, moderátoru Janu Kovaříkovi z Českého rozhlasu a celému týmu organizátorů soutěže E.ON Eurorebus za skvělý průběh soutěže.
A již se těšíme se na další ročník Eurorebusu.

Rádi bychom se s vámi podělili o skvělé zprávy ze Zeměpisné olympiády, která se na naší škole koná každoročně. Žáci soutěžili ve čtyřech kategoriích a nejlépe si vedli tito soutěžící:

  • Kategorie A (prima): 1. místo – Eliška Hanzlíková (PB), 2. místo – Richard Mazurek (PB), 3. místo – Alina Okhotníková (PA)
  • Kategorie B (sekunda): 1. místo – Petr Malý (SB), 2. místo – Ema Liberdová (SB),   3.místo – Jan Pastrňák (SA)
  • Kategorie C (tercie a kvarta): 1. místo -Tobiáš Skořupa (TA), 2. místo – Viktorie Buchtová (TB), 3. místo – Matyáš Král (TB)
  • Kategorie D (kvinta až oktáva, 1. až 4. ročník čtyřletého studia): 1. místo - Ema Dančíková (KVIA), 2. místo - Aleš Janošec (SPTB), 3. místo – Antonín Budín (SXB)

S potěšením oznamujeme, že vítězové jednotlivých kategorií úspěšně postoupili do okresního kola. V tomto kole nás reprezentovali s velkým nasazením a umístili se na velmi pěkných místech: Eliška Hanzlíková - 2. místo, Petr Malý – 2. místo a Ema Dančíková – 6. místo.
Soutěžící, kteří obsadili 2. místa se probojovali do krajského kola.
V tomto kole si nejlépe vedla E. Hanzlíková, která získala krásné 2. místo. P. Malý se umístil na pěkném 6. místě.
Všem našim studentům, kteří se zapojili do soutěže, srdečně děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Blahopřejeme jim k dosaženým úspěchům a přejeme mnoho dalších úspěchů v jejich studiu i budoucích soutěžích.

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top