telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

V pátek  1.října se atletické družstvo chlapců a děvčat naší školy zúčastnilo přespolního běhu  středních škol v areálu Bělského lesa. V silné konkurenci  naše děvčata zvítězila a chlapci
obsadili páté místo. Odměnou jim byly sladkosti a pohár pro vítěze.
Školu reprezentovali     Damián Džubera, Marek Maceček, Prokop Konicar, Štěpán Bohm
                                     a Štěpán Piatkovki
                                     Barbora Suchánková, Johana Suchánková, Barbora Martináková
                                     Šárka Baladová, Adéla Valenčíková a Tereza Ražná
Všem atletům děkujeme za reprezentaci školy.
Mgr. Martin Schenk

Česká streetballová asociace ve spolupráci se skupinou Veolia a magistráty měst Ostrava, Olomouc a Praha připravila na červen sérii tří streetballových turnajů ENERGY STREETBALL 2021 pro školní týmy žáků základních škol (chlapci/dívky 14-15 let) a studentů středních škol (chlapci/dívky 16-19 let).
První turnaj týmů středních škol ve streetballu  ,,3na3‘‘ se uskutečnil 15.6. 2021 v Ostravě na venkovní ploše (Trojhalí Karolína). Do turnaje se přihlásilo 37 týmů z Ostravy a okolí. Matiční gymnázium reprezentoval jak tým dívek ve složení Tereza Strýčková, Kateřina Gottwaldová, Sára Studená, tak tým chlapců ve složení Matouš Brůna, Damián Džubera a Jáchym Řemelka.
Náš tým dívek se probojoval až do čtvrtfinále, kde prohrál o dva body s pozdějšími vítězkami.
Chlapci si vedli lépe, získali 3. místo a prohráli pouze s výherci ze sportovního gymnázia. Ceny předávala ambasadorka turnaje a bývalá ligová hráčka a reprezentantka České republiky Ivana Večeřová.
Našim žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy!!!!

 
Poctivá příprava, ale i odvaha vstoupit do konverzační soutěže v německém jazyce probíhající letos on-line formou zajistily studentce kvarty B Julii Mikulové v silné konkurenci krásné 6. místo v celorepublikovém kole. 
Srdečně blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Dějepisná olympiáda je jednou z nestarších soutěží,ve které máme každoročně své zástupce a opakovaně i vítěze kol okresních, či úspěšné řešitele. Letošní 50. ročník Dějepisné olympiády, však předčil všechny úspěchy předešlé a stal se pro naši školu vskutku jubilejním. "Labyrintem barokního světa 1556 -1781" procházel (ve své starší kategorii) suverénně od kola školního, přes okresní až po vítězství v kole krajském student kvinty B František Malý, čímž si zajistil účast v celorepublikovém finále. Postup do celostátního kola si vyžádal nejen další prostudování odborné literatury, dobových pramenů, ale také vytvoření průvodce po barokních památkách našeho kraje. Tento úkol byl velkou výzvou, neboť František se rozhodl zpracovat barokní památky Moravské Ostravy. Měsíc intenzívní práce zabralo obeznámení s prameny, vytvoření vlastní fotodokumetace, návštěvy kulturních institucí, setkání a konzultace s odborníky, úvaha nad kreativním zpracováním a v neposlední řadě i dodržení přísných formálních kritérií. Finálové klání, které se konalo on-line formou 31.5.- 2.6. se skládalo ze  tří částí. První částí byl test, ve kterém se bylo nutné vypořádat s otázkami z politických, kulturních, sociálních a hospodářských dějin českých zemí v evropském kontextu. Druhou hodnocenou položkou byla již zmiňovaná odborná práce o barokních památkách a poslední den soutěže patřil ústní obhajobě. František zúročil svou pečlivou přípravu a také zkušennosti z dalších soutěží, kterých se účastní a ústřední kolo zvládl skvěle. Z 29 nejlepších finalistů z celé republiky obsadil František fantastické 5.místo!!! V těsném pořadí nejlepších ho od prvního místa dělily pouhé 4 body! Je to historicky nejlepší výsledek v Dějepisné olympiádě na Matičním gymnáziu. Vysoké ohodnocení dostala samostatná práce "Za barokem Moravské Ostravy", která  poslouží nejen u nás na škole jako edukační materiál, ale byla již nabídnuta i jiným institucím k dalšímu možnému využití. 

Milý Františku, velice si vážíme Tvého nasazení v soutěži, blahopřejeme k úspěchu, děkujeme za vzornou reprezentaci školy. 

Jana Bittová 

Přestože je školní rok 2020 / 2021 značně poznamenaný protiepidemiologickými opatřeními, výuka nebyla přerušena a to se týká také předmětových soutěží a olympiád.
Velmi dlouhou tradici a vysoké odborné renomé má matematická olympiáda, která v tomto školním roce proběhla již po sedmdesáté.
Soutěž nejlepších mladých matematiků je vždy velmi slušně „obeslána“ těmi nejlepšími studenty a žáky. Vítězství v jakémkoliv kole je vždy úspěch.
Student MGO František Malý letošní krajské kolo vyhrál. Dominika Kaloudu na pátém místě od vítěze dělily jen čtyři body a do krajského kola se probojoval ještě za naše Matiční gymnázium Ondřej Číž (což je také možno považovat za úspěch).
Všem nadějným matematikům gratulujeme a přejeme v dalších soutěžích opět štěstí.

Garant: Mgr. Jaroslava Kaňková

 

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top