telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

V listopadu 2022 vyhlásilo Gymnázium Olgy Havlové projekt bezVýznamná místa, který byl určen pro žáky 8. a 9. tříd. Do projektu se zapojili také žáci naší školy, konkrétně KVA – Adriana Kolichová, Adéla Hladíková a Marek Kladiva.
Úkolem soutěžících bylo najít historická místa, která mají své kouzlo, zajímavou minulost, svůj příběh a která již byla pozapomenuta. Museli vytvořit krátké video a pracovní list v českém a anglickém jazyce.
5. 6. 2023 se na Gymnáziu Olgy Havlové konala minikonference, během níž měli žáci své příspěvky obhájit nejen před porotou, ale i dalšími soutěžícími. Vítězi se nakonec stali žáci Matičního gymnázia, kterým gratulujeme!
Mgr. Romana Navrátilová

Barbora Novotná z Kvarty B zvítězila v ústředním kole Olympiády ve francouzském jazyce. Vynikla mezi nejlepšími francouzštináři z jednotlivých krajů. Porota ocenila nejen její znalosti francouzštiny, ale také pohotovost a smysl pro humor především během třetí scénické části soutěže, tzv. „jeu de rôles“.
Blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho gymnázia.

V polovině dubna se konal již 23. ročník soutěže v interpretaci francouzské písně. V dlouhé historii soutěže bychom asi nenašli ročník, ve kterém naši hudebníci a zpěváci neobsadili ta nejvyšší místa.
Také letos to byla skupina se sólistou Matyášem Walderem, která oslnila odbornou porotu písní „Elle me dit“ francouzského zpěváka známého pod pseudonymem L´oncle Ben Soul. Po konečném součtu bodů se naše skupina dělila o první a druhé místo s gymnazisty z Příbora. Matyáše doprovázel na klavír Andreas Engonidis, na baskytaru Anastasias Engonidis, na sólovou kytaru Vojtěch Janča a na saxofon Jakub Kaša. Cenu našim hudebníkům předal starosta městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz pan Petr Veselka. Blahopřejeme.

 

V neděli 23. 4. 2023 se v prostorách PřF v Olomouci uskutečnilo krajské kolo soutěže Eurorebus.
Matiční gymnázium reprezentovali zástupci tříd SXA, SXB a žáci zeměpisného kroužku z PA.
Všichni soutěžící vzorně reprezentovali školu a umístili se na pěkných místech.
Nejlépe si vedli žáci zeměpisného kroužku z primy A - ve složení Jonáš Adámek, Jakub Bajger a Jan Pastrňák. Toto družstvo ve své kategorii zvítězilo a postoupilo do celostátního kola soutěže Eurorebus, které se uskuteční 9. 6. 2023 na VŠE v Praze.
Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.
Jonáši Adámkovi, Jakubu Bajgerovi a Janu Pastrňákovi přejeme hodně štěstí a úspěchů v celostátním kole.

Debatní klub se o víkendu vydal na cestu do Prahy. Oxid hořečnatý 2 čekala výzva tří debat v rámci Finálového turnaje Debatní ligy. Tým složený z letošních nováčků Daniely Pacltové, Petra Fráni, Ondřeje Klimši (všichni SXA) a zkušeného debatéra Ondřeje Číže (SPTB) nakonec obsadil v této sezóně Debatní ligy neuvěřitelné 11. místo z 60. V Debatním poháru se tým umístil na 16. místě z 93.
Tým Oxid hořečnatý 1 se na turnaji Debatního poháru utkal se soupeři ve čtyřech debatách a ač také složen z letošních nováčků Filipa Hona, Libora Šneidera (oba KVIA) a zkušeného debatéra Františka Malého (SPTB), podařilo se mu v tomto turnaji umístit na senzačním 3. místě. Celkově se pak tým v sezóně 2022/2023 umístil na 12. místě z 93. V Debatní lize jim náleží 17. příčka. Navíc, Filip Hon a Libor Šneider byli vyhlášeni 4. a 5. nejlepším nováčkem ligy. Gratulujeme!
Všem debatérům velice děkujeme za vynikající výkony a za další skvělou reprezentaci školy. Věříme, že nová sezóna bude ještě úspěšnější.

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top