Přestože je školní rok 2020 / 2021 značně poznamenaný protiepidemiologickými opatřeními, výuka nebyla přerušena a to se týká také předmětových soutěží a olympiád.
Velmi dlouhou tradici a vysoké odborné renomé má matematická olympiáda, která v tomto školním roce proběhla již po sedmdesáté.
Soutěž nejlepších mladých matematiků je vždy velmi slušně „obeslána“ těmi nejlepšími studenty a žáky. Vítězství v jakémkoliv kole je vždy úspěch.
Student MGO František Malý letošní krajské kolo vyhrál. Dominika Kaloudu na pátém místě od vítěze dělily jen čtyři body a do krajského kola se probojoval ještě za naše Matiční gymnázium Ondřej Číž (což je také možno považovat za úspěch).
Všem nadějným matematikům gratulujeme a přejeme v dalších soutěžích opět štěstí.

Garant: Mgr. Jaroslava Kaňková

Dne 21.4. 2021 se uskutečnilo krajské kolo anglické konverzační soutěže, ve kterém náš okres reprezentovala studentka Matičního gymnázia Daniela Pacltová z kvarty A. V silné konkurenci zvítězila a postupuje do celorepublikového kola, které se bude konat v červnu. Daniele blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů v celostátním kole.

O víkendu 16. – 18. dubna 2021 se náš debatní tým, Oxid hořečnatý, ve složení Ondřej Číž, Dominik Kalouda, František Malý a Jonáš Michálek zúčastnil svého prvního finálového turnaje. Turnaj se každoročně koná v prostorách Senátu ČR, ale s ohledem na současnou epidemiologickou situaci probíhal letos online.
V turnajovém klání se utkalo 8 nejlepších debatních týmů České republiky a los každému z nich již předem určil soupeře a stranu. Během 24 hodin, od pátečního do sobotního podvečera, náš tým oddebatoval 3 debaty, jejichž výsledky rozhodly o semifinalistech. Letos nám postup do semifinále bohužel nevyšel, věříme ale, že v další sezóně budeme zase o něco úspěšnější. Vždyť z 31 týmů, které se v letošním roce zapojily do české Online debatní ligy, jsme my, nováčci, skončili na neuvěřitelném 6. místě, přičemž nám 5. místo uniklo o pouhé 2 desetiny bodu.
Matiční gymnázium (MGO) děkuje členům Oxidu hořečnatého (MgO)za příkladnou reprezentaci školy, vynaložené úsilí i čas a přeje debatérům spoustu úspěchů v nové debatní sezóně. Děkujeme také záloze týmu a všem příznivcům za stálou a vydatnou podporu.

S radostí a hrdostí oznamujeme, že student KVIA Jan Skýpala obsadil druhé místo v celorepublikovém kole olympiády ve španělském jazyce. Soutěž se konala v pátek 23. 4. 2021on-line formou. Honza se utkal s dalšími jedenácti soutěžícími z různých krajů České republiky. Je třeba zdůraznit, že jeho úspěch je ještě podtržen faktem, že se soutěže účastnil jako jeden z nejmladších ve své kategorii. Svým úspěchem završil dlouhodobé úsilí náročného a kvalitního studia tohoto jazyka na Matičním gymnáziu. Aby dosáhl takového skvělého výsledku, musel student Skýpala nejdříve zvítězit v krajském kole. Honzovi k jeho velkému úspěchu gratulujeme.

Studentka Julie Mikulová ze třídy kvarty B reprezentovala naši školu v úterý 16. dubna v  krajském kole konverzační soutěže v německém jazyce. V soutěži zvítězila a postupuje do celostátního kola, které bude organizováno pražským Goethe-Institutem. Blahopřejeme a přejeme v další soutěži mnoho úspěchů.