Nové číslo naleznete zde:

Tradice zavazuje, proto se i v letošním školním roce se budeme věnovat rozvoji oblíbeného školního média. Cílem bude přivést a zapracovat nové redaktory, především z nových ročníků. Čeká nás také výzva, musíme položit základy novému grafickému týmu, takže se dá očekávat také nová grafická koncepce celého časopisu. Již vloni došlo k výměně na postu šéfredaktorky, Valentýnu Kovšanovou nahradila Anna Přečková (3.A). Laťku máme z minulých let nastavenou vysoko. Kromě výše zmíněného chceme pokračovat v oblíbeném mimoškolním setkávání mladých žurnalistů. V neformálním prostředí se stmeluje kolektiv zájmového kroužku a zároveň se lépe plánuje zaměření jednotlivých čísel školního časopisu eMko. Všichni účastníci tak mají možnost participace na jeho finální podobě.
V letošním školním roce se budeme scházet každé úterý v 7:45 v učebně sekundy B v druhém poschodí. Podobně jako v minulých letech budou studenti pracovat v rámci projektu Žurnalista pod vedením Mgr. Rostislava Gromnici, Ph.D. Ve svých článcích budou komentovat zejména školní dění, ale i celospolečenská témata. Prostor bude přednostně věnován také vlastní umělecké tvorbě. Kromě školního časopisu se budeme snažit publikovat články i v regionálním tisku.
První setkání žurnalistů proběhlo 19. 9. 2023.

Nové číslo naleznete zde: