telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Ve školním roce 2023/2024 se budeme scházet:

Každé úterý a pátek v učebně kvarty B, 14:00 – 14:45

Zdravotnický kroužek má na naší škole již více než patnáctiletou tradici. Účelem tohoto kroužku je naučit se poskytnout první pomoc při různých vypjatých situacích, rozvíjet vědomosti v somatologii, obvazové technice a hlavně v praktických ukázkách první pomoci a zásazích. Pro většinu členů kroužku je to zároveň příprava na budoucí studium medicíny.  Řada našich absolventů potvrdila, že znalosti získané v kroužku rozhodně během studia uplatnili.

Několik let jsme úzce spojeni s oblastním spolkem Českého Červeného kříže Ostrava. Členy organizace Mládež Českého Červeného kříže je už víc než 20 žáků našeho gymnázia. Podílíme se na různých „dozorovacích“ akcích v rámci sportovních dnů gymnázia, na školení mladších studentů ostravských ZŠ, na veřejných sbírkách (jako je například Světluška nebo Český den proti rakovině). Úzce funguje také spolupráce se Záchranným týmem oblastního spolku ČČK Ostrava, několik našich bývalých i současných žáků jsou členy Záchranného týmu a aktivně se podílí na dozorech společensko- kulturních akcí (Janáčkův Máj, Colours of Ostrava) a sportovních akcí (atletický meeting Zlatá Tretra, Polanka cup v házené).

Několikrát do roka se také ve spolupráci s MČČK pořádá zdravotnický víkend, během kterého velice dobře upevníme získané vědomosti a obohatíme své znalosti díky přednáškám policie, hasičů a záchranářů.

Zodpovídá: Mgr. Petr Rašovský

zdravotní kroužek Zdravotnický kroužek

Zdravotnický kroužek zdravotnický kroužek

 

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top