Na mezinárodním táboře u Balatonu 2016 reprezentovali Ostravu opět žáci MGO

V tradičním termínu 31. 7. – 7. 8. se letos konal v Balatonmáriafürdö již 6. ročník mezinárodního tábora pro děti z maďarského Miskolce a jeho partnerských měst, mezi která patří už patnáct let i Ostrava. Vzhledem k dosavadní vynikající spolupráci umožnila Kancelář primátora města Ostravy Matičnímu gymnáziu, aby Ostravu na táboře již popáté reprezentovali jeho žáci.

Další žáci Matičního gymnázia měli v polovině hlavních prázdnin možnost příjemně strávit týden u Balatonu.

V termínu 31. 7. – 7. 8. 2015 se v Balatonmáriafürdö konal již 5. ročník mezinárodního tábora pro děti z maďarského Miskolce a jeho partnerských měst, kterým je už téměř patnáct let i Ostrava. Kanceláří primátora města Ostravy bylo vzhledem k dosavadní vynikající spolupráci osloveno Matiční gymnázium s nabídkou, aby Ostravu na táboře již počtvrté reprezentovali jeho žáci.

Petr Dvořáček, Magdaléna Lhotská, Filip Nguyen Quang Minh, Vojtěch Owsianka, Zuzana Repková, Jan Slaný, Markéta Slovenčíková a Jan Vober reprezentovali o prázdninách MGO, město Ostrava a celou Českou republiku na mezinárodním táboře Balaton 2013. V řadě sportovních i vědomostních disciplín se přátelsky utkali s žáky z Maďarska, Finska, Slovenska, Polska, Německa a Bulharska. Dny trávené v mezinárodní společnosti pořádně prověřily jazykové dovednosti našich žáků, především schopnost komunikovat v angličtině, protože právě ta byla hlavním dorozumívacím jazykem a zároveň jazykem, v němž žáci představili pomocí  vlastní prezentace město Ostrava – historii a současnost. A že se jim to opravdu povedlo, o tom svědčí množství kladných reakcí z řad táborníků z ostatních zemí, kteří si, jak věříme, budou Ostravu díky našim žákům pamatovat jako moderní město nabízející atraktivní a nevšední zážitky a MGO, které není jen vzdělávací institucí, ale přímo životním stylem našich žáků.

V termínu 31. 7. – 7. 8. 2014 se v Balatonmariafürdö uskutečnil již 4. ročník mezinárodního táboru pro děti z maďarského Miskolce a jeho partnerských měst. Jedním z těchto měst je i Ostrava a možnost ji reprezentovat, a přitom si užít báječný týden u Balatonu, měli již potřetí žáci naší školy.

Kromě maďarské a naší skupiny se táboru dále účastnily děti ze slovenských Košic, polských Katovic, bulharského Burgasu, finského Tampere, tureckého Kayseri a jihokorejského Asanu. Hlavní náplň táboru byla tvořena nejrůznějšími sportovními soutěžemi, koupáním v Balatonu, prezentacemi jednotlivých zemí a měst s kulturním programem a večerní diskotékou.

V rámci partnerství měst Ostrava a Miskolc bylo umožněno 15 vybraným žákům naší školy účastnit se ve dnech 19.–26. června mezinárodního campu u Balatonu. Kromě sportovních aktivit, soutěží a výletů, které byly hlavní náplní dne, zde naši žáci také reprezentovali město Ostravu, a to formou kulturního programu, který zde byl zařazen v rámci českého dne. Během pobytu měli žáci příležitost komunikovat v angličtině, poznat zvyky a kulturu dalších pěti zúčastněných zemí (Finska, Bulharska, Slovenska, Polska, Maďarska). Žáci si užili předprázdninové dny u Balatonu jako odměnu za vynikající studijní výsledky.

MGO u Balatonu