telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Koná se každý pátek od 14.00–15.00 v šachové klubovně u kabinetu fyziky.

Kontaktní osoba: Mgr. Iveta Cholevová, Ph.D.

Šachový kroužek je organizován pod patronací Ostravské šachové školy. Nepřímou součástí kroužku jsou šachové turnaje, které na naší škole probíhají. Tradičně před Vánocemi se hraje Vánoční šachový turnaj. Tato soutěž má již patnáctiletou tradici.

Týden poté potom následuje městské kolo školní ligy v šachu. Naše škola pořádá turnaj kategorie B této ligy.  V případě úspěchu studenti pokračují do krajského kola, které se koná v lednu.

Program pro pokročilé 

Studenti jsou trénováni formou předem připravených šachových situací, které řeší nebo přímou komentovanou hrou. Důraz je kladen na styly zahájení a zakončení. Jsou rozebírány jednotlivé chyby. Pokročilé účastníky přichází trénovat trenér z Ostravské šachové školy.

Program pro začátečníky

Studenti se učí tahy jednotlivými figurami a vzájemnou součinnost jednotlivých figur. Účastníci kroužku také hrají mezi sebou a jejich hra je komentována vyučujícím.

Školní šachové turnaje jsou generální zkouškou na městskou soutěž školní šachové ligy.  Můžeme s hrdostí konstatovat, že téměř po celou patnáctiletou historii kroužku naši žáci městské kolo vyhrávali a kvalifikovali se do krajského kola. I v krajském kole naši hráči školu vždy důstojně reprezentovali. Největším úspěchem je druhé místo v krajském kole a postup do národního kola v roce 2019.

Šachový kroužek nedávno získal pro své působení stylové zázemí v podobě šachového klubu vybaveného stolky s šachovými deskami a pohodlnými pohovkami.

Na závěr je třeba poděkovat Ostravské šachové asociaci, která našim žákům pravidelně poskytuje materiál a vysílá certifikované rozhodčí.  Dále je důležité poděkovat za velkou podporu Unii rodičů a přátel školy, která výhercům soutěží sponzoruje ceny.

Simultánka našich studentů s mezinárodním šachovým mistrem Lukášem Klímou


Motivační podzimní turnaj


Vánoční šachový turnaj

Po vyhlášení výsledků…

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top