telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Koná se každý pátek od 14.00–15.00 v šachové klubovně u kabinetu fyziky .

Kontaktní osoba: Mgr. Tomáš Pek

Šachový kroužek je organizován pod patronací Ostravské šachové školy. Do kroužku přichází trénovat naše studenty mezinárodní mistr pan Lukáš Klíma. Pod jeho vedením se studenti učí novým taktikám a řeší šachové úkoly.

Nepřímou součástí kroužku jsou šachové turnaje, které na naší škole probíhají. Tradičně před Vánocemi se hraje Vánoční šachový turnaj. Týden poté potom následuje městské kolo školní ligy v šachu. Naše škola pořádá turnaj kategorie B této ligy.  V případě úspěchu studenti pokračují do krajského kola, které se koná v lednu.

Program pro pokročilé 

Studenti jsou trénováni panem Klímou formou předem připravených šachových situací, které řeší nebo přímou komentovanou hrou. Důraz je kladen na styly zahájení a zakončení. Jsou rozebírány jednotlivé chyby.

Program pro začátečníky

Studenti se učí tahy jednotlivými figurami a vzájemnou součinnost jednotlivých figur. Účastníci kroužku také hrají mezi sebou a jejich hra je komentována panem Klímou.

Šachový kroužek je organizován jako zájmová volnočasová aktivita zaměřená na trénink klasické deskové hry. Účastníci kroužku se učí taktice hry pod vedením učitele. Do kroužku pravidelně dochází certifikovaný trenér, který hráče učí například různé typy zahájení a koncovek. Určitou část času účastníci kroužku tráví volnou hrou, kde aplikují znalosti nabyté v teoretické části.

Součástí kroužku jsou také šachové turnaje, které jsou organizovány na pravidelné bázi.  Na podzim většinou na začátku října se koná motivační turnaj, jehož hlavním účelem je vzbudit v účastnících zájem o hru.  Největší akcí šachového roku je Vánoční šachový turnaj. Tato soutěž má již desetiletou tradici.

Školní šachové turnaje jsou generální zkouškou na městskou soutěž školní šachové ligy.  Můžeme s hrdostí konstatovat, že téměř po celou desetiletou historii kroužku naši žáci městské kolo vyhrávali a kvalifikovali se do krajského kola. I v krajském kole naši hráči školu vždy důstojně reprezentovali.

Šachový kroužek nedávno získal pro své působení stylové zázemí v podobě šachového klubu vybaveného stolky s šachovými deskami a pohodlnými pohovkami.

Na závěr je třeba poděkovat Ostravské šachové asociaci, která našim žákům pravidelně poskytuje materiál a vysílá certifikované rozhodčí.  Dále je důležité poděkovat za velkou podporu Unie rodičů a přátel školy, která výhercům soutěží sponzoruje ceny.

Simultánka našich studentů s mezinárodním šachovým mistrem Lukášem Klímou


Motivační podzimní turnaj


Vánoční šachový turnaj

Po vyhlášení výsledků…

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top