telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Ve středu 18.5. si studenti SPTB prohlédli nově zrekonstruovaná historická jatka v centru Ostravy.
Na improvizované vernisáži navštívili všechny prostory budovy, ze které je umělecká galerie.

Dne 6. 5. 2022  se naše třída 1.A, společně se třídou kvintou A a v doprovodu dvou profesorek dějepisu, vydala do koncentračního tábora Osvětim. Vyjížděli jsme brzy ráno a naše exkurze začínala před devátou hodinou ranní a trvala asi tři a půl hodiny. Během cesty autobusem nám naše profesorka dějepisu a češtiny ještě stihla předat pár úvodních informací k místu naší cílové destinace. Po příjezdu a krátké bezpečnostní prohlídce, nám byla propůjčena sluchátka, pomocí nichž jsme mohli poslouchat komentovanou prohlídku v táboře Auschwitz I.Byly nám ukázány některé bloky, v nichž se mimo jiné nacházely například fotografie zemřelých, jejich brýle nebo třeba boty. Viděli jsme také krematorium, které jako jediné z mnoha zůstalo zachováno. Po odevzdání sluchátek a malé přestávce jsme se přesunuli do tábora Auschwitz II. -Birkenau, který je od výše zmíněného tábora vzdálen asi tři kilometry. Průvodkyně nám ukázala pomník, který byl pro oběti v Březince vystavěn, a prohlédli jsme si také ženský tábor a část tábora určenou pro určité rasové skupiny a jejich rodiny. Díky průvodkyni jsme se dozvěděli, co se nacházelo na místech, kde jsou dnes už jen zříceniny, a celý výklad doplnila o zajímavosti a fakta z krutého života vězňů v koncentračních táborech. Byly nám doporučeny také knihy a filmy týkající se tohoto tématu. Naši průvodkyni jsme odměnili zaslouženým potleskem, podle něhož soudím, že exkurze všechny zúčastněné zasáhla a obohatila.

Horkelová Kateřina, 1. A

Orwellův román odehrávající se v dystopické budoucnosti je dílo známé široké veřejnosti. Adaptaci tohoto románu jsme v podání Divadla Petra Bezruče zhlédli s Divadelním klubem MGO v úterý 26. dubna.
Pro mnohé z nás to byl kulturní šok. Po posledním zážitku v Divadle Jiřího Myrona většina z nás očekávala velmi seriózní a rezervované představení, zvláště při adaptaci díla, jako je 1984. Dostalo se nám ovšem pravého opaku, jelikož herci dokonale vystihli atmosféru diktátorské Oceánie, díky hluku, pláči, házení židlí a křiku. Představení příjemně odlehčilo také množství vtipů a zcizovacích efektů, které hře dodaly takový lidský rozměr. My, kteří jsme dosud do Divadla Petra Bezruče nezavítali, jsme byli doslova překvapeni. Velmi „syrové" podání je jednoduše jiné a fenomenální ve vlastním stylu.
Studenti kvinty A

Letošní ročník MGO Scrabble Tournament jsme obohatili o soutěžní kategorii pro žáky nižšího gymnázia, jejichž zájem o účast nás velmi mile překvapil. Stejně jako starší spolužáci, kteří soutěžili v samostatné kategorii, i žáci nižšího gymnázia absolvovali tři soutěžní kola. A jak to dopadlo? V kategorii nižšího gymnázia se na prvních třech místech umístili: Daniel Stypa (TB), Samuel Sládeček (TB) a Patrik Procházka (SA). V kategorii vyššího gymnázia se nejvíce dařilo Markétě Motanové (1.A), Ondřeji Mazákovi (1.A) a Jonáši Michálkovi (SXB).

 

Všem samozřejmě gratulujeme. Největší radost nám ale udělalo to, že všichni zúčastnění bez ohledu na finálové výsledky a umístění si celé dopoledne s angličtinou a scrabble užili a už teď se těší na další ročník.

Garantky projektu: Mgr. Naděžda Nováková a Mgr. Andrea Pastrňáková

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top