Rozsáhlá epidemiologická opatření dopadla také na náš velmi úspěšný vzdělávací a popularizační projekt pro žáky MGO - Týden vědy. Věříme, že po nucené pauze budeme opět schopni v budoucnu nabídnout našim žákům pestrou škálu přednášek, exkurzí a badatelských aktivit a pomůžeme jim tak nalézt inspiraci v úvahách o jejich profesní orientaci. Nyní alespoň ohlédnutí za loňským ročníkem.

Ve dnech 9.3. - 13.3. se na naší škole koná 15.ročník Týdne humanitních věd.

V historicky magickém datu, příjemné atmosféře a v moderním prostředí školní jídelny se dne 20. 2. 2020 uskutečnil první ročník školního turnaje žáků vyššího gymnázia v anglické verzi hry Scrabble.
Soutěžilo 25 žáků ve třech kolech u sedmi hracích desek. Po napínavém boji nakonec zvítězila Tereza Havlíková ze 3. A, druhou příčku obsadila její spolužačka Eliška Horáková a na třetí příčce se umístil Martin Borák z 2. A.
A protože se celá akce setkala s velkým zájmem žáků a již nyní se nejen přímí účastnící turnaje těší na další ročník, slíbily organizátorky celé akce Mgr. Naděžda Nováková a Mgr. Andrea Pastrňáková, že turnaj rozšíří i pro žáky nižšího gymnázia.
Všem soutěžícím děkujeme za účast a vítěznému týmu, který v březnu porovná své síly s jinými týmy na turnaji v Příboře, gratulujeme a přejeme hodně štěstí.
Mgr. A. Pastrňáková