Skupina studentů měla opět po roce možnost vyrazit do Bruselu, a to díky europoslanci panu Ing. Evženu Tošenovskému.

Již první školní týden navštívilo 15 vybraných studentů Matičního gymnázia „hlavní město Evropy“Brusel.

V Týdnu vědy 20.–24.11.2017 navštívila další skupina vybraných žáků Matičního gymnázia hlavní město Evropy Brusel.

Každý, kdo pozorně sleduje naše webové stránky, má ještě nepochybně v paměti exkurzi nejlepších studentů MGO do Bruselu, která v minulém školním roce vzbudila velký ohlas. Není proto divu, že jsme se ji rozhodli ve spolupráci s Kanceláří europoslance Evžena Tošenovského po roce zopakovat a umožnit další skupině našich studentů blíže poznat fungování institucí Evropské unie přímo v jejím centru. Exkurze do „hlavního města Evropy“, jak bývá Brusel často označován, se zúčastnilo 35 vybraných studentů našeho gymnázia, především studenti společenskovědních seminářů, u kterých se vzhledem k jejich zaměření dá předpokládat využití získaných vědomostí v budoucím studiu i pracovní kariéře.