Ve čtvrtek 2. 5. jsme se na Krajském úřadě v Ostravě zúčastnili celodenního workshopu s názvem Demokracie a já,

který pořádala organizace Europa Direct. Oba jsme se shodli na tom, že to byla velice přínosná akce. Dozvěděli jsme se více o nadcházejících volbách do Evropského parlamentu, diskutovali o současných problémech, ukázali si, jak funguji komunální volby, ve skupinkách s žáky z jiných škol jsme prezentovali své nápady a diskutovali se třemi významnými osobnostmi Moravskoslezského kraje, například s naším absolventem Richardem Verešem, nynějším starostou Slezské Ostravy.
Projekt ale pokračoval dále a i po skončení prvního kola jsme ve volném čase s dvěma studenty z jiných škol MS kraje vymýšleli možnosti pro zkrášlení našeho okolí. Náš nápad s názvem Market City Parking se odborným porotcům líbil, a tak jsme ho jeli v pondělí 20. 5. představit do Evropského domu v Praze. V konkurenci dalších 16 družstev jsme se umístili na pátém místě a jsme pozváni na další dva workshopy podporující náš projekt. Možná vyhrajeme finanční podporu a v centru Ostravy přibude další zajímavá kulturní akce!

Štěpánka Šenová a Matěj Johánek, septima A