V září proběhne již jedenácté zasedání Českého modelu amerického kongresu, které se koná v Plzni pod záštitou Ministerstva zahraničí ČR a Velvyslanectví USA. Tentokrát i za účasti studentů MGO: Ondřej Číž, Dominik Kalouda a František Malý uspěli v registraci se svými motivačními dopisy a byli vybráni, aby se ujali funkcí amerických senátorů a poslanců. Do pětidenního jednání o široké paletě témat ale kromě ostatních zákonodárců zasáhnou i novináři přítomní na každém kroku a lobbisté prosazující cíle neziskových organizací, velkých firem a odborových organizací. Naši studenti se nyní připravují na jednotlivé body jednání zahrnující americkou energetiku, vesmírnou těžbu nebo autorská práva a věří, že blížící se zasedání naplní jejich očekávání.

František Malý, SXB