Jednou z dobročinných akcí, kterou jsme letos pořádali, je nově také Knižní jarmárek. Žáci i vyučující měli možnost zakoupit si za symbolickou cenu 20,- Kč českou i anglickou beletrii nebo odbornou publikaci. A že bylo z čeho vybírat – nabídka byla každý den doplňována o nové zajímavé tituly! Výtěžek z prodeje knih byl určen pro SecondChance Azyl, který již od roku 2015 dává nejen v centru Ostravy druhé šance na život nalezeným, opuštěným, zraněným či týraným zvířatům. Bylo zakoupeno 25 superprémiových kapsiček, 4 balíky masových pamlsků, 1 plechovka náhradního mléka pro nejmenší nalezence.
Jsme opravdu rádi, že i v dnešní nelehké době žáci svým nákupem podpořili dobrou věc a potvrdili tak, že solidarita, respekt a úcta, odvaha i odpovědnost jsou stále výraznými osobnostními kvalitami, s nimiž můžeme u našich žáků počítat.
organizace akce: Mgr. Naděžda Nováková