Cílem Astrofyzikálního kroužku je ukázat zajímavou možnost jak trávit volný čas, rozšířit znalosti z oblasti astronomie a fyziky a zároveň prohloubit zájem studentů o přírodní vědy. Hlavními činnostmi jsou přednášky, diskuze, návštěvy planetária a astronomická pozorování.

Pozorování podzimní oblohy se z důvodu špatného počasí nekoná!

V případě příznivého počasí se uskuteční v příštím týdnu (od 8. 11.). Zájemcům doporučujeme sledovat webové stránky.

V pátek 20. listopadu uskutečnili členové astrofyzikálního kroužku první pozorování v letošním školním roce zaměřené na Jupiterovy měsíce.

datum: čtvrtek 19.11.2009 od 14:10 do 16:00
místo: fyzikální posluchárna
pomůcky: dva kusy bílého papíru formátu A4 (vhodného pro kresbu měkkou tužkou - výkres), tužka (tvrdosti přibližně HB), guma, černý fix (tenký a hrubý)

Video měsíčního kráteru Clavius: mesic.wmv (dalekohled Newton 150/750, snímáno webkamerou Microsoft).

Vzdálenosti hvězd

Dne 29. května 2009 se uskutečnilo na Štefánikově hvězdárně v Praze finále 6. ročníku Astronomické olympiády. Vyhlášení výsledků proběhlo ve slavnostních prostorách budovy Akademie věd.

Vznik a vývoj hvězd

Základní vlastnosti hvězd

Podívejte se na letáček s nabídkou astronomicko-kosmonautického tábora konaného v srpnu 2009.

Noční pozorování