telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

V průběhu druhého pololetí loňského školního roku jsme na naší škole obnovili projekt MGO FOOTBALL LEAGUE. Organizátoři Studentského senátu Marek Krumnikl a Jan Honeiser se rozhodli pro systém, při kterém je celá liga rozdělená na dvě části a to na nižší a vyšší gymnázium.

Na nižším gymnáziu se ligy zúčastnily všechny třídy od sekund po kvinty (v loňském školním roce primy–kvarty). Lídrem základní části se stala třída TA, která prošla skupinou se ztrátou pouhých 2 bodů za jednu remízu a hladce prošla do play-off. Tým TA spoléhá na kvalitní střelce Jana Schwarze a Matěje Červeného, ale především se mohou opřít o kvalitní týmový výkon podporovaný kvalitní obranou i brankářem. Druhým týmem základní skupiny se stalo družstvo KVB, ve kterém působí Jiří Šeliga a Václav Kobilík, a ti jsou zároveň také nejlepší střelci ligy. Dále do play-off postoupily ještě celky KVIA a KVIB,  svá semifinálová utkání však prohrály a společně sehrály pouze zápas o 3. místo, to získalo družstvo KVIB. Týmy TA a KVB se společně po zásluze utkaly ve finále, které ovládlo družstvo KVB po napínavém penaltovém rozstřelu.

Liga vyššího gymnázia už tak jednoznačná nebyla. Ve skupině se na prvním místě sice bez ztráty bodu umístila třída 3. A, kterou táhnou kvalitní střelec Marek Halška a jeho spoluhráč, který brankové příležitosti vytváří, Patrik Schwarz. Oporou v bráně se stal spolehlivě chytající Jan Krčmář. Ovšem boj o druhé místo byl zajímavý až do posledního kola. Nakonec druhé místo ve skupině získal tým 4. A, který se opíral po dobu celé soutěže především o týmový výkon. Z týmu nikdo nijak výrazně nevystupuje, všichni se vracejí a každý má v týmu svou úlohu. Mezi opory 4. A ovšem patří především Lukáš Vacek a Lukáš Mácha. Třetí skončil tým SXA, který překvapivě postoupil až do finále po semifinálové výhře nad 4. A. Tým SXA spoléhá na kvalitní útočné duo Lukáš Odehnal, Adam Červenka, a ti táhli tým gólově po celou dobu soutěže. O čtvrté postupové místo se popraly týmy OKTA a 2. A. Nakonec postoupila díky lepšímu vzájemnému zápasu 2. A, nakonec skončila v play-off také čtvrtá. 2. A byla poražena 4. A, a ta tak ovládla třetí místo. Finálový zápas vyhrála podle očekávání 3. A a tým SXA zakončil ligu na druhém místě.

Za možnost uskutečnit MGO FOOTBALL LEAGUE děkujeme především panu řediteli Mgr. L. Vasevičovi a panu Mgr. N. Manolcisovi. Projekt podpořili a umožnili jej uskutečnit na naší škole.

Dále děkujeme Unii MGO za poskytnutí financí, sloužící k nákupu cen. V letošním roce to byly mimo jiné dárkové poukazy na sportovně- adrenalinovou zábavu Laser game.

Více fotografií naleznete na facebookových stránkách Studentského senátu.

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top