telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Helping hand for Guimaras

(Učím se být člověkem, učíme se být lidmi)

Jak projekt vznikl

Myšlenka na realizaci unikátního projektu mezinárodní spolupráce mezi Českou republikou a Filipínami pod záštitou Matičního gymnázia se zrodila před Vánocemi 2013.  Počátečním impulzem k celé akci bylo stěhování rodiny Miki Pospěchové, naší absolventky a současné studentky medicíny, do čistého a klidného prostředí filipínského ostrova Guimaras. Zde se nachází také škola Good Shepherd’s Fold Academy, kterou nyní navštěvuje více než 350 žáků od 4 do 17 let. A právě této škole, ke které patří i sirotčinec, se studenti Matičního gymnázia rozhodli podat pomocnou ruku.

Děti zde totiž nemají mnoho příležitostí dostat se i k tak základním pomůckám do školy, jako jsou sešity, pravítka nebo pastelky. Naši studenti nechtěli pomáhat penězi, proto zorganizovali sbírku školních potřeb, kterou se podařilo na ostrov dopravit právě před Vánoci. Cesta více než 100 kilogramů věcí byla dobrodružná, exotická a na závěr velmi dojemná….

Vznikla celá organizační skupina, která se snaží o následující rozvoj projektu do dalších ostravských škol, jednají s Filipínským velvyslanectvím v Praze, s úřady, komunikují s filipínskými dětmi i učiteli prostřednictvím Facebooku či dopisů.

https://www.facebook.com/helping.hand.for.guimaras/

 

Pastelky pro Guimaras

Ke konci školního roku 2016/17 se naskytla další krásná příležitost k pomoci našim filipínským kamarádům. Matiční gymnázium totiž navštívila přímo paní Pospěchová, která přiletěla z Filipín na krátkou dobu do Ostravy. Vzhledem k tomu, že v červnu na Filipínách dětem školní rok začíná a nám naopak končí, uspořádali žáci sekundy B a tercie A bleskovou akci nazvanou symbolicky Pastelky pro Guimaras. Během jediného týdne nasbírali naši žáci, učitelé a pracovníci školy přes 100 kg školních potřeb! Do krabic se vešlo nakonec i nějaké oblečení, hračky a hygienické potřeby. Velká část věcí se k dětem na Filipínách dostala už v červenci, kdy se paní Pospěchová vracela. Zbytek poputuje jako obvykle lodí.

Děkujeme všem za podporu a těšíme se na další nápady!

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top