Také v tomto školním roce se žáci našeho gymnázia zúčastnili olympiády v českém jazyce, soutěže, kterou každoročně vyhlašuje MŠMT. Více než šedesát žáků soutěžilo ve dvou kategoriích a nejlepší z nich postoupili do okresního kola, kde dosáhli významných úspěchů.

V I. kategorii školního kola zvítězila Zuzana Sasinová (tercie A) a o druhé až šesté místo se podělili Adéla Janků (kvarta B), Hana Kroupová (kvarta B), Lenka Panková (kvarta A), Zuzana Zdařilová (tercie A) a Vojtěch Zoubek (tercie A).

Ve II. kategorii se na první až třetí pozici umístily se stejným počtem bodů Karolína Jurásková (3. A), Eliška Kozáková (oktáva B) a Jitka Vlčinská (septima B). Čtvrté místo obsadila Hana Vyvijalová (2. A), páté až šesté místo patří Barboře Hoškové (2. A) a Heleně Kopelové (3. A).

Všem těmto úspěšným žákům blahopřejeme a těšíme se na další výborné výsledky jejich práce.

Seznam všech našich žáků, kteří v této soutěži obsadili první až třicáté druhé místo (v první i druhé kategorii), je k dispozici u učitelů českého jazyka a literatury.