Ve středu 3. února měli studenti maturitních ročníků výjimečnou příležitost setkat se s významnou osobností našeho kraje. A ne tak ledajakou.Přibližně 70 studentů z 6 měst strávilo tři hodiny prohlídkou budovy Krajského úřadu a diskuzí s hejtmanem Moravskoslezského kraje, Miroslavem Novákem, a Věrou Palkovou, náměstkyní pro oblast školství, sportu a tělovýchovy. Toto setkání proběhlo jako hodina občanské výchovy a vyučujícím byl přímo pan hejtman, který měl připravenou prezentaci základních informací o našem kraji. Nechyběl krátký kvíz, prohlídka zasedacích místností ani zábavná výměna rolí, ke které došlo, když si studenti vyměnili místa s paní náměstkyní i hejtmanem a mohli si tak vyzkoušet, jaké to je být např. náměstkem jednotlivého resortu nebo samotným hejtmanem. Akce byla užitečná zřejmě pro obě strany.  Jak by totiž jinak vedení kraje bez studentů zjistilo, že to hlavní, co náš kraj potřebuje, je lanovka spojující centrum Ostravy s Porubou a ostatními částmi města? Jistě, je to myšleno v nadsázce, ale za mnoho dalších inspirativních nápadů, které v diskuzi padly, pan hejtman studentům poděkoval.