Před jarními prázdninami skončil 7. ročník Týdne jazyků. Tento festival humanitních věd již tradičně přinesl celou plejádu zajímavých přednášek a workshopů, které obohatily naše studenty.

Bylo nám velkou ctí přivítat pana europoslance Evžena Tošenovského, paní vice-konzulku polského konzulátu v Ostravě Marii Kovacs, pana profesora Noskieviče z Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava, paní docentku Srpovou, paní docentku Málkovou a pana docenta Novotného z Ostravské Univerzity, pana šéfredaktora Reflexu Marka Stoniše a mnoho dalších významných hostů.

Součástí festivalu také byly různé zajímavé exkurze. Studenti španělštiny navštívili španělskou restauraci Pata Negra, zájemci o historii shlédli výstavu Magičtí Lucemburkové a studenti studující čínštinu byli obohaceni o zajímavou přednášku o Číně z úst zástupců Konfuciova Institutu vytvořeném při Univerzitě Palackého v Olomouci.

Velmi zajímavé byly také různé přednášky cestovatelů o Bolivii a Amazonii. Studenti navštívili mnoho zajímavých institucí, kde zhlédli podnětné prezentace. Jednalo se například o Městskou knihovnu města Ostravy, Moravskoslezskou vědeckou knihovnu a jiné. Mezi další důležité spolupracující subjekty také patřily organizace Europe Direct, Knihcentrum.cz Dům knih Ostrava a Jazyková škola Cloverleaf.

Věříme, že Týden jazyků naše studenty obohatil a motivoval je ke studiu jazyků a jiných důležitých předmětů a přispěl tak k formaci jejich budoucího úspěšného profesního života.

Kolektiv organizátorů Týdne jazyků 2016