Eduard Ovčáček – Černobílá série & konstalace

Černobílá série & konstalace“ je titul rozsáhlého souboru černobílých grafik, vytištěných technikou sítotisku, digitálním tiskem a kombinovanou technikou. Grafické listy jsou tištěny nejen na papíře, ale i na plátně a některé jsou i rozměrnějších formátů.Této výstavy jsme se zúčastnili v galerii Sokolská 5. 4. 2016 a společně jsme se snažili najít odpověď na otázky:

Jak vnímat obrazy?

Jak na nás působí?

Co nám chtějí prostřednictvím malířů říci?

Nejlepší odpovědí je vlastní zkušenost jedné z našich studentek, Anny Šmídové, studentky třídy Sexty B, která společně se svými spolužáky a p. p. Kuchařovou výstavu navštívili.

________________________________________________________

„V galerii se nás ujala mladá animátorka a rovnou nám dala několik zajímavých úkolů, ze kterých vyplynuly spojitosti s grafikami p. Eduarda Ovčáčka.

Navzájem jsme si popisovali jednoduché obrázky, čímž jsme si uvědomili, jak složité je zprostředkovat uměním nějakou myšlenku.

Po popisu obrázků jsme se chvíli věnovali vlastním výtvorům a hledali jsme jejich podobnost s vystavenými díly.

Galerijní animace je pro nás možností, jak porozumět uměleckým dílům a výtvarným technikám.

Líbí se mi to, že se výuka a animace navzájem doplňují a propojují. Těšíme se na další návštěvu galerií.“