V týdnu od 5. do 9. 3. 2018 se na naší škole uskutečnil tradiční festival přednášek, seminářů a pracovních setkání v oblasti humanitních věd.

Letošní ročník 2018 nabízel velmi poutavá témata, workshopy a exkurze. V rámci týdenního maratonu zajímavých akcí bych chtěl vyzdvihnout přednášku europoslance Jiřího Pospíšila, přednášku paní docentky Srpové na téma „Vývoj grafiky“ nebo velmi poutavé vyprávění cestovatele Libora Bednáře o Mexiku. Naši žáci ovšem jen neposlouchali, ale sami aktivně navštívili mnohá fascinující místa. Skupina studentů si prohlédla prostory Pražského hradu, díky dlouhodobé spolupráci s touto institucí se podařilo získat povolení pro vstup do míst, kam se běžná veřejnost nemá šanci podívat. Zájemci o historii navštívili nacistický koncentrační tábor v Osvětimi. Týden humanitních věd se také odehrával v divadelním duchu.  Naši školu  navštívilo divadlo se skutečnými anglickými herci. Studenti španělštiny navštívili španělskou restauraci Pata Negra a zájemci o čínský jazyk shlédli prezentaci Konfuciova institutu. Letošní ročník Týdne humanitních věd byl velmi zdařilý také díky pilné práci přípravného týmu pedagogů naší školy.