Už po páté organizuje naše škola výměnné pobyty s Collège Saint-Pierre v Bourg-en-Bresse. Tentokrát francouzská skupina přicestovala dříve než v minulých letech, ale ani sychravé počasí nám nezabránilo absolvovat bohatý program, který jsme pro francouzské hosty připravili – slavnostní uvítání s vřelými slovy pana ředitele i profesionálně provedenými francouzskými písněmi, analýza románu a filmové adaptace Kunderovy Nesnesitelné lehkosti bytí, telekonference s chartistkou Ivankou Lefeuvre, zvlášť pro cizince atraktivní prostor Dolních Vítkovic. O víkendu se o program francouzských gymnazistů staraly hostitelské rodiny a tak francouzským profesorům přicházely na mobil fotografie Automobilového muzea v Kopřivnici, Pražského hradu, talířů s knedlíky.
Dlouhá obětí a slzy při loučení s francouzskými studenty a profesory svědčily o tom, že už teď se těšíme na náš pobyt v Bourg-en-Bresse první červnový týden.