telefon: 596 116 239  |  Kontakt na sekretariátskopkova@mgo.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Vysmátého osla s kočičím matrixem nebo třeba psa volejbalistu ocenila porota ve třetím ročníku fotografické soutěže Matičního gymnázia. Kdo nestihl vernisáž fotografií, na které ocenění studenti obdrželi diplomy a věcné ceny, může zhlédnout výstavu v galerii „Kratochvíle“ (otevřeno: po–st 9.30–16.30, čt 9.30–15.30, pá 9.30–13.00). Po skončení vernisáže budou snímky vystaveny v prostorách MGO.

Vernisáž se uskutečnila ve středu 14. 4. 2010. V úvodu soutěže nás v prostorách galerie „Kratochvíle“ vřele přivítala zástupkyně ředitele SPŠei Mgr. Jarmila Halšková.
V letošním ročníku soutěžily fotografie na téma „Svět zvířat“. První kategorie byla určena pro žáky nižšího gymnázia a ve druhé soutěžili studenti vyšších ročníků. Porota u fotografií hodnotila nejen celkový dojem, ale i dílčí prvky, např. barevnost, název a kompozici. Proto bylo nakonec velmi obtížné vyhodnotit pouze tři snímky z každé kategorie.
Vítězem v první kategorii se stal Jakub Pleva s fotografií nazvanou „Vysmátý osel“. Druhé místo obsadil nejmladší účastník soutěže Štěpán Wilkus se snímkem „Malá opičí slečinka“. Jako třetí se umístila Kateřina Sitková a její „Pes volejbalista“.
Ve druhé kategorii zvítězila Petra Willerthová s „Kočičí promenádou“, druhé místo obsadila Veronika Fialová s fotografií nazvanou „Šidélko páskované“ a třetí byla Eva Jašková s „Kočičím matrixem“.
Organizátoři soutěže, ing. Adam Dragon a Mgr. Alena Tesařová, předali studentům nejen diplomy 3. ročníku fotografické soutěže, ale i velmi pěkné ceny, které sponzorovalo Občanské sdružení „Přátelé MGO“ – unie rodičů, pedagogů, žáků a příznivců MGO.
Součástí vernisáže byl doprovodný hudební program „ Sboru dobrovolných zpěváků“ pod vedením Mgr. Markéty Šňupárkové. Celou soutěž téměř profesionálně moderovali studenti MGO Bronislava Lehocká a Matěj Benda.
Velmi nás potěšilo, že se akce zúčastnili v hojném počtu nejen studenti, ale i zástupci učitelského sboru MGO, SPŠei a hosté z řad široké veřejnosti. Poděkování patří ing. Jaroslavu Královi, řediteli SPŠei, za poskytnutí výstavních prostor. Děkujeme také paní Márii Ščasné ze Školního informačního centra SPŠei, která velmi ochotně pomohla s organizací celé vernisáže.
Všem výhercům gratulujeme a děkujeme soutěžícím za účast. A protože věříme, že další ročníky fotografické soutěže budou přinejmenším stejně zajímavé, neměli byste si je určitě nechat ujít.

ZAVOLEJTE NÁM!
+420 596 116 239
skopkova@mgo.cz
Dr. Šmerala 25/2565, Ostrava

Back to top