Dne 21.10. se skupina 22 španělštinářů vydala do Prahy do Institutu Cervantes. Zde je přivítali čtyři vědci z věhlasné madridské univerzity Universidad Complutense de Madrid. Španělští vědci zabývající se genetikou měli pro naše studenty připraven workshop na téma „Tvůj genom v láhvi“. Studenti byli v improvizované laboratoři po několika pokusech schopni izolovat svoji DNA a její vzorek umístit do malé lahvičky, kterou si jako suvenýr odnesli domů. Studenti byli obohaceni nejen o poznatky z oblasti biologie, nicméně také jejich interakce s rodilými mluvčími, kdy hovořili o vědeckých tématech, je obohatila i po stránce jazykové.
Tento připravený workshop byl ukázkou možného propojení různých předmětů v praxi. Zde se povedla symbióza jazyka s přírodní vědou. Po odchodu z Institutu Cervantes studenti ještě zhlédli expozici v Muzeu Salvatora Dalího.