Dne 12. 11. 2021 se žáci Matičního gymnázia v hojném počtu zúčastnili České lingvistické olympiády. Studenti si vyzkoušeli práci s různými, často téměř vyhynulými, jazyky, dialekty či písmy, jejich překlad nebo například transkripci. Nejvíce zamotala žákům hlavu gumatjština, jejíž systém čísel nedovedl pochopit téměř nikdo. Kromě této záludné úlohy se účastníci museli vypořádat ještě s fidžijštinou, gurským jazykem waama, pukapukštinou a archaickým písmem brahmí.
Nejlépe si vedl Josef Müller z OKTA, který svými znalostmi získal první místo. Za ním se umístily žákyně ze SXB - druhé místo obsadila Klára Skoumalová a třetí místo Ivana Křůmalová. Všem žákům děkujeme za účast a třem postupujícím přejeme hodně štěstí v regionálním kole.

Klára Skoumalová a Ivana Křůmalová, SXB